Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi - Lehetsége...

Egyetemi felvételi - Lehetséges olyan módon vinni a pontokat egyetemre, hogy ugyanabból a tárgyból viszem az emeltért járó pluszpontot, de az érettségi eredményem már középszintből lesz beszámítva?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, és jelenleg nem vagyok biztos abban, hogy az emeltet meg tudom írni 90%-ra, pedig ha azt akarom, hogy felvegyenek, akkor ez a minimum, amit el kellene érnem. Szóval arra gondoltam, hogy amennyiben ez nem sikerül ennyire, akkor októberben megpróbálnék középszinten érettségizni ebből, mert abból viszont könnyedén meglenne ez az eredmény, de ha azt akarom beszámíttatni a felvételibe, akkor nem fog elveszni az emeltért járó pluszpont? (Tudom, hogy automatikusan a számomra legkedvezőbb módon számolja a rendszer a pontjaimat, és nem akarás kérdése emiatt, hogy mit számíttatok be, de nem erre vonatkozik a kérdés, a kalkulátorral sehogy nem tudtam kihozni azt, amit szeretnék.)

2016. máj. 16. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor számít az emelt plusz pont, ha annak az eredményét viszed.
2016. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) Akkor ezek szerint muszáj leszek annál maradni.
2016. máj. 16. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha teszel emelt érettségit akkor szerintem nem közepezhetsz
2016. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem...akkor sajnos nem.kozepezhetsz...csak szintemelozhetsz, de ugye emelt felett nincs semmi :/ . Azt viszont hogy emelt utan is emeltezhetsz e azt nem tudom. 11es vagy? Megkérdezhetem hova mennél tovább?
2016. máj. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!