Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden egyetemen ez megy,...

Minden egyetemen ez megy, hogy "csesszünk csak ki a hallgatókkal, nehogy nekik jó legyen"?

Figyelt kérdés
Írtam egy vizsgát a múlt héten, amire RENGETEGET készültem. Erre elégtelen a vizsgám. Elmesélem hogyan nézett ki a dolgozat: 13 kérdésből 11 a lényeget kérdezi, ezeket javarészt tudtam, a maradék 2 kérdés meg a könyvben lévő apróbetűs rizsaszövegnek a szavankénti visszakérése, ami 20+10 pontot ért. Ha ezeket nem tudtad már kicsúszol a 60%-ból. Jöhettek azzal hogy akkor nem tanultam eléggé, de halál biztos vagyok benne hogy ti sem tanultátok volna meg( bukott is majdnem mindenki aki vizsgázott). Aztán van olyan tanár is aki előszeretettel hangoztatja hogy ő akkor lesz boldog ha minél többen buknak meg!!! Hát szép mondhatni...
2016. máj. 29. 00:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Esküszöm a tanároknál valami alkalmassági követelmény az hogy egy komplexusos barom legyél aki ezzel éli ki a vágyait hogy buktathat.. Persze ez csak az egyetemi tanárokra vonatkozik, tisztelet az általános iskolákban meg gimikben tanítóknak!
2016. máj. 29. 00:54
 2/18 anonim ***** válasza:

Bátyám mesélte hogy náluk fősulin volt egy tanár akit máshonnan küldtek el, mert fogadott valakivel egy rekesz sörben, hogy az egész évfolyamot megbuktatja. És nyert...


Mondjuk nálunk pl a szakon van nem egy tárgy ahol a vizsgákon a bukási arány 75-80%. Az egyik vizsgán a vizsgaidőszak vége felé mondja a tanár, hogy már 20-an átmentek a 100+ból, tehát lehet teljesíteni. És a vicc hogy mondja hogy utána, hogy még mindig jobb az arány mint egy másik tárgyon.

Nekem ez a tárgy 2-3 hetemet elvitte és nehezen, de meglett a kettes.

2016. máj. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Természetesen minden egyetemen vannak ilyen fétises tanárok, de ők szvsz az oktatók kis hányadát teszik ki. Nem véletlen, hogy (legalábbis az ELTE-n így megy) minden vizsgaidőszakban kitöltetnek egy tesztet a hallgatókkal, ahol az őket oktató tanárokat lehet véleményezni (ez persze önkéntes és anonim), aminek a tanárok között is nagy jelentősége van, az összes tanárom elmondta az utolsó gyakorlataimon és előadásaimon, hogy töltsük ki, mert szükségük van a visszajelzésekre. Ez persze arra is jó, hogy akire sok panasz van, azt egy kicsit megnevelik, más különben nézhet másik munka után.


Tudom, hogy nehéz, de ne keseredj el, a legközelebbi alkalommal majd kijavítod, de próbáld meg olyan időpontra felvenni a vizsgát, amikor nem ő vizsgáztat, ha pedig erre nincs mód, akkor sajnos minden igyekezet kevés lesz; esetleg lehet jelezni a HÖK-nek vagy a dékánnak, hogy ilyen a hozzáállása a dolgokhoz, csak nehogy a későbbiekben visszaüssön, mindenesetre ehhez többen kell, hogy legyetek.

2016. máj. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Rengeteg kreténséget tapasztaltam én is. Például egyik tanár nem is titkolta hogy megíratta a ZH-kat majd teljesen véletlenszerűen osztályozta le mindet 1 és 5 között. Egyik pedáns tanulónak épp elégtelen is lett emiatt.

Továbbá teljesen értéktelen és az életben nem hasznosítható tudással gyötörték a hallgatókat. Aztán aki a diploma után mégis sikerre vitte persze vállalkozóként, attól meg majdnem szétrobbantak a tanárok az irigységtől. Az is felháborít hogy ma már fizethetnek is a hallgatók ezért a teljesen selejt oktatásért. A tankörünkből mindenki azt mondta hogy a kapott tudás teljesen értéktelen és hasznavehetetlen az életben. Mindannyian magunk szereztük a diploma után a szükséges tudást magánúton amivel vihettük valamire. Aki nem ezt tette, nem viccelek de abból csomagmegőrzőbe lett alkalmazott, tehát aki átveszi és kiadja egy állomáson a csomagokat.

2016. máj. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én 2 év után abbahagytam most mérnökit és külföldön előröl kezdem. Neten több anyagot találok és hasznosabbat mint amit itt tanítanak pénzért (igen igen hallgatói szerződés :) ). Ja és igen, 89.4% bukott a vizsgázók közül nálunk is. Az a kis névtelen papír nem mindig ér valamit, ahogy nálunk ez a tanár is "jóban van a vezetőséggel", tehát ne nagyon hidd azt, hogy nem fogja viszont látni azt. Aztán ha felismeri a rossz véleményeden a kézírást, akkor életben nem mész át. Ha csak ikszelgetsz, akkor még okés lehet. De úgy se érdekli őket.
2016. máj. 29. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én is rengetegszer tapasztaltam ilyet. Sajnálom. Remélem legközelebb sikerül.
2016. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%

Nem a tanárokat kell hibáztatni. Követelmények vannak és kész. Aki azokat nem tudja teljesíteni, annak nem kell egyetemre járni. Fals és nevetséges a mostani nézet, miszerint minden idiótát átnyomogatnak az érettségin, aztán meg beiratják egyetemre.

Nem kell mindenkinek diplomát adni, így is dunát lehet velük rekeszteni (különösen a humán szakosokkal).

Ekkora őrültség még soha nem volt a világon, mint manapság.

2016. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Gondolom te nem jársz egyetemre, kedves utolsó. A tanárok egy része olyan dolgokat kérdez, ami nem követelmény, bár gondolom ezt te sokkal jobban tudod.
2016. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Speciel én pont olyan intézménybe járok, ahol az a jó ha minél több ember elvégzi: Rendőrtiszti Főiskola (ami már Rendészettudományi Kar, de így kevesen ismerik azt tapasztaltam). És nem ám szakmai tárgy,amiből megvágtak mindenkit, ezt nem fogom használni a munkám során egyszer sem.
2016. máj. 29. 13:24
 10/18 anonim ***** válasza:
6%

"A tanárok egy része olyan dolgokat kérdez, ami nem követelmény"


Na aztán? Hozzá kell szokni. Mi értelme annak, hogy ugyanazt kérdezik vissza, ami le van írva egy adott segédanyagba.

Mindenki ötöst kapna. Valahogy szelektálni is kell!

Nem kell itt mindenkinek diplomásnak lenni, baromság ez a diplomaőrület ami most van...

Le lehet pontozni, én is egyetemista vagyok, mérnökin, ott is ez megy.

Mindenki nem kaphat ötöst... Ezt kell szeretni, örüljön az ember, hogy van lehetősége tanulni, és ne a kifogásokat keresse, hanem becsülje meg a jelent!

2016. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!