Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet általános iskolában...

Lehet általános iskolában felmentést kérni ének- zenéből?

Figyelt kérdés
Gyermekem 6.-os, 4 éve jár zeneiskolába. Jelest kap minden évben zenéből és szolfézsból egyaránt. Remek a hallása, szép tisztán énekel. Ám az ének tanárnő az iskolában valamiért, első perctől utálja a lányomat, ha megfeszül, akkor sem tud 3-asnál jobbat szerezni nála. Pl: múlt héten egyest adott neki egy olyan dal nemtudására, amit ma tanultak. Felszólítja, majd ránéz, vág egy pofát, te jó isten , mondja és leülteti. Ilyen dolgai vannak. Mivel ilyen korlátolt, arra gondoltam, mielőtt megutáltatná az éneket a gyerekkel, esetleg kérhetnék felmentést az órája alól, mivel zenesulis. De van ilyen egyáltalán? Van erre bármilyen lehetőség?
2016. jún. 1. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán, az iskola házirendjét olvasd át.

De azért a gyerekek hajlamosak arra, hogy ilyen dolfokkal magyarázzák a rossz jegyet, a szülők meg engedékenyebbek legyenek, szeribtem a tanárral beszélned kellene, nem vitázni, nem számonkérni... Csak megbeszélni:)

2016. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy beszélni a tanárral és az igazgatóval a kolléga primitiv viselkedéséről?????
2016. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, arra nem gondoltál esetleg, hogy beszélj ezzel a tanárral és megkérdezd az okát a viselkedésének? Csak azért, mert szerintem ezzel arra tanítod a gyerekedet, hogy ha nehézségekbe ütközik a tanulmányai során (és később még mennyi ilyen lesz...), akkor adja fel és ne járjon tovább.

Arról nem is beszélve, hogy amikor énekórák vannak, ő mit fog csinálni? Kint üldögél a folyosón felügyelet nélkül? Ezt biztos nem fogják engedni, és neki is rossz, hogy kilóg az osztályból. Ezért akár cikizhetik is.

Az énekórákon zenetörténetet is tanulnak (jobb esetben), zeneszerzőkről, nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás.


Ha ragaszkodsz a felmentéshez, azt pedig az igazgatótól kell elsősorban megkérdezni, mert ez iskolánként változhat.

2016. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs felmentés semmilyen tantárgyból a részvétel alól. Ha a tanár olyat kér számon, amit még nem is tanultak, akkor a gyerekednek rögtön szólnia kellett volna. Én valahogy nem hiszek az ilyen történetekben, a valóság nem biztos, hogy az, ahogyan azt a gyerek otthon előadja.
2016. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem csak az én gyermekemmel ilyen, van még néhány, akit nem szívlel, és jellemzően őket szórta meg rossz jegyekkel, mondvacsinált okokból,így évvégére. Rendszeresen sértegeti őket, élvezve,hogy a többiek vihognak "elmés" megjegyzésein. Pl: hatökör, marhája, idióta...stb Nem hiszem, hogy ezt el kéne viselni. Írtam neki, hogy beszélni szeretnék vele, nem is válaszolt. Az igazgatóhelyettest is megkerestem,szerinte biztos valami félreértés lehet, eddig sosem volt rá panasz, és biztos a gyerek túloz... Ezt a legkönnyebb mondani persze. De az én gyerekem nem egy linkelős típus, nagyon lelkiismeretes, minden másból 4-5-ös,ezért is bántja az ének 3-as.
2016. jún. 2. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!