Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha beiratkozom...

Mi történik ha beiratkozom okj-ra, de nem járok be vagy csak minimálisat? Mennyi idő míg kirúgnak?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék járni, de idén eltoltam a kémiám, így újra kell felvételiznem. A lukas évben vállalkozni szeretnék, és diákmunkázni. Ehhez kellene a nappalis jogviszony, viszont nem szeretnék napi 8 órát iskolában tölteni, hiszen úgyis otthagyom egy év után.
2016. jún. 3. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán megbuktatnak vizsgán
2016. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Iskolafüggő. Van, ahol a jogszabályban szereplő igazolatlan órák száma után kirúgnak, van ahol én úgy kaptam 2-es bizonyítványt év végén, hogy csak a beiratkozásra mentem be.
2016. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megtudnád mondani kérlek, hogy ez melyik iskolában volt? :D
2016. jún. 13. 14:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Hol volt ez?
2016. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azóta megszűnt a képzés. :) Persze csak arról az évről kaptam bizonyítványt, két éves volt a képzés, második évről kiiratkoztam. Békés megyében van az intézmény, az egyik nevesebb gimnázium.
2016. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, azért köszönöm a segítséget. :)
2016. jún. 13. 15:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha szabad tudni, miért akarod ezt tenni?
2016. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megindokoltam már a kérdés alatt. A cél az orvosi,ami ha nem sikerül(3-4 ponton fog múlni), jövőre tuti fog. Így hadznosan szeretném eltölteni a lukas évem. Van egy vállalkozás ötletem,amiben elég sok a potenciál. Járulékokat viszont nem szeretnèk fizetni,ahhoz pedig az kell,hogy nappalis jogviszonyom legyen. A másik,hogy mellette tudnék diákmunkát végezni. A harmadlagos pedig,hogy olyan hobbim van,ami elég sok időt és energiát igényel és azzal is többet szeretnek foglalkozni. :) Az utolsó pedig,hogy nem Budapesten lakom és nem szeretnék napi 2-3 órat utazással tölteni. Koli pedig szóba sem jöhet,ennek is megvan az oka.

Meg hát nem szívesen ölnék energiat egy okj-be. Természetesen a vizsgákra felkészülnék, nem hinném, hogy az túlságosan megterhelő lenne.

2016. jún. 14. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel elég ritka az ilyen képzés, mint nekem volt, ezért tudok ajánlani valami hiányszakmát. Én pl. forgácsolónak tanultam, emellett szereztem meg a szükséges pontot egyetemre. Mivel hiányszakma, ezért járt az iskolástól, illetve a gyakorlati helyemtől is ösztöndíj, ami egy hónapban kb. nettó 80 000 Ft volt. Igaz, be kell járni, napi ~7 óra, de legalább kilőnéd a diákmunkát, illetve szereznél egy szakmát. Én 0 tanulással kitűnő voltam, szóval minden csak nem megerőltető. Viszont azt nem tudom, hogy van-e egészségügyi szakirányon hiányszakma.
2016. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!