Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetne történelmet...

Hogyan lehetne történelmet tanulni iskolán kívül? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A történet lényege az, hogy 20 évesen az érettségi után 2 évvel rájöttem, hogy igazából a tudásom semmi.

Nem az a gond, hogy ne tanultam volna, tanultam én, le is érettségiztem középszinten 89%-ra, ám a valós tudásom semmi. Rengeteg mindent kihagytunk a gimnáziumban.

Pl. múltkor szóba került egy társaságban Eisenhower, és nem rémlett, hogy a suliban tanultunk volna róla említés szintjén túl bármit is.


Úgy általánosságban úgy éreztem a gimiben, hogy felesleges haszontalan dolgok megtanulásával küszködünk, miközben gyakorlati tudást vagy épp műveltséget aligha szedtünk magunkra.

Ha valaki elment fakultációra, akkor ott jobb volt a helyzet, de ugye nem mehettem mindenből arra...


Szóval jobb lett volna, ha megalapozzák a tudásunkat arra, hogy jobban megértsük a múltat és ezáltal a mai politikai és gazdasági helyzetet is, az évszámok és verselemzések kívülről megtanulása helyett...


Elnézést a regényért, igazából a kérdés lényege az, hogy a használhatatlan tankönyvön kívül honnan tanulhatnék utólag?

Előre is köszönöm!



2016. jún. 4. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Elkezded Ádámtól Évától, rákeresel a neten adott korra, dátumra, névre és olvasol. Ennyi.


Az állami oktatásnak nem célja, hogy àtlásd a világot és értsd az összefüggéseket. Birkák kellenek. Ez ennyi. Ha többre vágysz tenned kell érte.

2016. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tenni is akarok, ezért született meg a kérdés...

Meg azért is, mert nem tudom, hogy mi a hiteles forrás, ami nincs tele ferdítésekkel.

2016. jún. 4. 23:30
 3/7 Blaster123 válasza:

Én anno emelten érettségiztem, ott rengeteg összefüggést megértettünk, de egyetemen nem ebbe az irányba tanultam tovább, szóval én egy adott idő kortársai által írott, vagy önéletrajzokat olvasok, hogy tájékozódjak.(Hérodotosz: Görög-perzsa háborúk, Rommel: Háború gyűlölet nélkül, Churchill: A 2. világháború, Fouché emlékiratai...stb)

Keress egy korszakot ami érdekel, és kezd azzal.

2016. jún. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én neten szoktam ilyenekre keresgélni, gyakran Wikipédián elolvasom a dolgokat. Igen, tudom, hogy gyakran hülyeség, de azért sok érdekesség is szokott mellette lenni, valamint azért van jó része is és azáltal azért belelátok la. a dolgokba, pl. Eisenhower életét ott elolvasod és egyből tudni fogod, hogy mit is csinált.

Remélem tudtam segíteni

2016. jún. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én a Rubicon magazint ajánlom! Online is elérhető. Ott sok érdekesség fent van. Annak idején, amikor érettségiztem, és több oldalas esszéket kellett írnom, onnan (is) tájékozódtam, és jó forrás volt. Illetve szerintem vegyél sok-sok történelmi könyvet, de inkább maiakat, amikben több/pontosabb információ van, mint a régiekben. Remélem tudtam segíteni. :)
2016. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért válaszolok, mert ez engem is érdekel :) komolyan játszadozom a gondolattal, hogy egyetem után, ha anyagilag megoldható, akkor elvégeznék legalább egy alapszakot történelem/assziriológia vagy ilyesmit. Egyébként lehet kicsit gagyi, de nagyon tudom ajánlani a Volt egyszer az ember sorozatot. Részleteibe ugyan nem megy bele, de ad egy átfogó ismeretet a kezdetektől és nagyon jól szemléltet.
2016. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket, aranyosak vagytok!:)
2016. jún. 6. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!