Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet hatékonyabban...

Hogyan lehet hatékonyabban történelmet tanulni?

Figyelt kérdés
Alapból szerettem ezt a tantárgyat, ez volt a kedvencem, de már ki nem állhatom.Mindig négyes-ötös voltam belőle, jelenleg pedig kettesre állok. Új tanárunk van, akinél az óra abból áll, hogy felolvassa a könyvet, de magától nem tud semmit. Ha kérdezünk tőle valamit ő nem tud rá válaszolni. Borzasztó unalmasak így az órák és nem is marad meg belőle semmi a fejünkben. Nem csak nekem van problémám ezzel, már többször is jeleztük ezt az iskolában, de ő a "kiskedvenc" ezért senki nem csinál semmit. Nagyon szigorúan is osztályoz, szóról szóra kéri vissza a könyvet, ahol egy lecke kb. 60 oldal.... A múltkori dolgozatomra is kb. egy hetet készültem és hármas lett...én egyszerűn képtelen vagyok ennyi mindent bemagolni....a történelem már egyáltalán nem érdekel, nem kelti fel az érdeklődésemet ezért nehezebben is megy, de azért próbálkozom mert egy négyest össze szeretnék majd szedni, de ez előreláthatólag nem fog menni. Egymást követő napokon vannak óráink és napontva van 7-8 óránk, próbáltam, de lehetetlenség óráról órára megtanulni az anyagot mert nem csak történelem órára kell készülnöm, hanem még öt másikra is. Sajnos nem az a típus vagyok, aki egyszer elolvassa a leckét és megmarad a fejében. Mit tudnék csinálni, hogy jobban menjen?
2015. nov. 29. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudok csodát tenni sem veled sem a tanároddal, de próbáld meg úgy tanulni, hogy megérted az összefüggéseket.

Például elolvasol egy leckét, és kérdéseket teszel fel magadnak, és válaszolsz rá. Így rögzül, mi történt. persze az évszámokat, fogalmakat meg kell tanulni, nincs mese:)

2015. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!