Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok, hogyan működik a...

Orvosisok, hogyan működik a szakosodás?

Figyelt kérdés
SOTE-re keszulok, es lenne egy kerdesem. Ne kovezzetek meg, ha hulyeseget kerdezek, de "elso generacios egyetemista" lennek a csaladban igy nem nagyon ertek a felsooktatasi dolgokhoz. Valakinek nem olyan reg meseltem, hogy a SOTE-ra jelentkeztem iden, es o mondta nekem, hogy ismer egy lanyt, aki a SOTE-ra jar es mindig is gyerekorvos akart lenni, de az elso evben letett rola, mert igy fogalmazott az illeto: "oda olyan magas pontszam kell, hogy nem jutna be, igy inkabb altatoorvos lesz" na most, ha jol sejtem a tovabbszakosodasrol van szo. Eddig eszembe sem jutott, hogy oda is ponthatarok kenenek, tehat ha nem tanulok jol, nem lehetek olyan orvos amilyen szeretnek. Nyilvan nem azert jelentkeztem orvosira, mert az a celom, hogy kettessel atbukdacsolok, mert ha igy volna, ugymond meg is erdemelnem, hogy ne lehessek olyan orvos, amilyen szeretnek, ha bekerulok nagyon "oda akarom tenni magam" DE, ha esetleg ne adj isten a 6 ev alatt egy nehezebb targybol hiaba tennek meg mindent mondjuk akarmi miatt csaladi tragedia, szerencsetlenseg vagy barmi miatt csak 2est sikerulne elernem, lehet nem mehetnek mondjuk gyerekorvosnak, ha en is az akarnek lenni? Ez valahol persze jogos lenne, hogy nezik a 6 ev eredmenyeit, csak nyilvan ezeket dolgokat jobb elore tudni, es bizony a nyomas igy meg nagyobb lenne mint egyebkent, ha azon kene gorcsolni nehogy becsusszon egy kettes. Tehat a kerdes, hogyan mukodik mindez? Bocsanat az ekezet nelkulisegert, telefonrol irok.
2016. jún. 5. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem ez fura. mondjuk én is ilyen első generációs egyetemista vagyok, de ilyenről még én se hallottam. van egy ponthatár, ami 400 felett van, ha azt eléred akkor felvesznek. ha letelik a 6 év, akkor utána fog az ember csak szakosodni. egészen pontosan 2 évig rezidens lesz, utána szakorvos jelölt és majd szaktól függően, de kb 33 évesen meg szakvizsgázik, ha nincs csúszás.


A rezidensi időszak alatt meg egy csomó helyre kell menni gyakorlatot teljesíteni, de döntően olyan osztályon dolgozol, amivel majd szeretnél foglalkozni.

2016. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Nézik a szigorlatok jegyét (az összeset), illetve egyes kollokviumok jegyét, illetve (helytől függően) bizonyos tárgyak jegyét. Ehhez veszik még hozzá a diplomamunkára kapott jegyet, meg az államvizsgáét, plusz még jön hozzá TDK, közösségi tevékenységek, még szaktól függően egyes kötelezően választható tárgyakért is adnak pontot, nyelvvizsgáért is, meg még egy-két dologért plusz pontokat (azt hiszem MOE-tagsáért is például). Ebből jön ki egy pontszám.

Meg még van egy interjú, amire szintén adnak pontot, kb. annyit ér, mint az eddigiek.

És ez alapján felveszik, akit gondolnak.

(Lehet, hogy nem pontosan így van, még nem tartok ott, de nagyjából ez a menete.)


És amúgy meg a következő 6-8 évben feltételezhetően még megkavarják majd, sőt, a következő 1-2 évben is meeg fogják, szóval mire odakerülsz, valószínűleg tök más lesz az egész.

2016. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2016. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2

Te honnan veszed ezeket a dolgokat?

Csak azért mert nekem és sok más embernek is tavaly egyáltalán nem ilyen volt.

Egyszerűen volt egy állásinterjú aztán annyi, még azt sem kérdezték, hogy van-e diplománk :D

2016. jún. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Elvileg valahogy így néz ki a hivatalos pontszámítás, legalábbis anno valami tájékoztatóban én ezt találtam (de lehet, hogy azóta is tök más, vagy pont ilyen, csak tesz rá mindenki), illetve mástól is hallottam már, hogy valahogy így néz ki. Meg nem olyan rég is változtattak a rendszeren, meg tudomásom szerint fognak is.

De ettől függetlenül én is úgy tudom, hogy azt vesznek fel, akit akarnak.

2016. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!