Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen orvos legyek?

Szerintetek milyen orvos legyek?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem és az orvosi egyetemre szeretnék menni.Ha így folytatom a pont szám meglesz , csak az lenne a kérdésem ha elvégzem a 6 év általános orvosit mélyik szakon tanuljak tovább?Először a sebészeten gondolkodtam de most erősen gondolkodom ,hogy pszichiáternek menjek majd tovább.Jellemem határozott türelmes szeretem meghallgatni az emberek gondjait lehet ,hogy ezért is gondolkodom ezen.Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 27. 15:27
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
fogorvos vagy gyerekorvos.
2015. jan. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért ajánlod ezt a kettő szakot?
2015. jan. 27. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen kérdés. Gimisként mit foglalkozol te a szakorvosképzéssel, ami jó esetben is minimum hét év múlva lesz számodra esedékes? Ráadásul halvány lila fogalmad sincsen arról, hogy mit csinál egy sebész, pszichiáter, aneszteziológus, belgyógyász stb. szerintem azt sem látod át, hogy, milyen lehetőségek vannak. Amit neked most el kell dönteni, az az, hogy fogorvos, vagy általános orvos akarsz e lenni, azért mert a fogorvos képzés külön szakon van és nem olyan nagyon könnyű az átjárás, továbbá csak öt éves. Amin még érdemes gondolkodni, hogy fizikából vagy kémiából szeretnél e érettségizni, és melyik egyetemet választod, mind a négy színvonala nagyjából egyforma, tehát várost érdemes választani, magyarul, hogy hol szeretnél minimum hat évig szívni.

Én egyébként most vagyok végzős és a gasztroenterológustól a sebészen, a mikrobiológuson, és a nőgyógyászon át az anesztesig már minden akartam lenni, mire nagy nehezen ÖTÖDÉVBEN többé-kevésbé kikristályosodtak a dolgok.

2015. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadó stílusa egy kissé nyers, de maximálisan igaza van.


Teljesen felesleges most eldönteni, hogy mi akarsz lenni, ugyanis a végzésig legjobb esetben is 6 éved van. És bizony így hatodévesként, némi tapasztalattal a hátam mögött azt mondom, hogy az emberek 95%-a minimum egyszer megváltoztatja a véleményét az egyetem alatt, de inkább többször. Az a ritka eset, amikor valaki elsőben kitalálja, a végén pedig tényleg az lesz. Van olyan évfolyamtársam, aki először nőgyógyász akart lenni, aztán radiológus, majd pszichiáter, most pedig a neurológián gondolkodik. Olyan is van, aki nőgyógyászatról indult és a belgyógyászatnál kötött ki, olyan is, aki a genetikán indult és a gyereken kötött ki.


Másrészt pedig nehogy azt hidd, hogy bármit is tudsz arról, hogy pontosan mi a dolga egy sebésznek, urológusnak, belgyógyásznak vagy bármilyen más orvosnak.

Érni fognak az egyetemen bazi nagy csalódások és elég nagy pozitív meglepetések is.


Koncentrálj inkább a felvételire, meg egy kicsit gyúrj a helyesírásra.

2015. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!