Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyesmi középiskolák?

Ilyesmi középiskolák?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék "kamera mögötti dolgokkal" foglalkozni, reklámokat felvenni, videókat vágni, ünnepségeken kamerázni, stb. Ez nem olyan "menő a telefonom és szeretek vele fényképezni" dolog. Még 8-9 éves koromban eldöntöttem, hogy én ezt fogom csinálni, ne nevessetek ki, de akkor, amikor először néztem a Való Világot. Tényleg megfogott ez az egész, azóta már csomó "videóklippet", rajzfilmet és egy s mást csináltam.

Találtam is egy tökéletes iskolát erre, úgy éreztem csakis nekem épitették. Ez a Bródy Imre Gimnázium.

Én már majdnem ott voltam, hogy indulok is és beiratkozok, amikor anyukám, úgymond tönkretette az álmomat. Azt mondta, hogy túl messze van (Budapesten), és ez miatt rengetegbe kerülne. Hogy ott béreljek magamnak lakást, maga a suli, illetve a vonatút odáig, elég pénzrabló. Igaza van, és ezt nagyon jól tudom.

De az álmaimról nem szeretnék lemondani, ezért gondoltam, keresek másik, ezzel foglalkozó iskolát.

Azt hiszem Debrecenben találtam is egyet, de ez szintén messze van tőlünk.

Sőt, bármi, amit találtam messze van.

Nagyon örülnék, ha tudnátok hasonló iskolákat mondani Szerbia közelében. Mert ha ilyet nem találok, itt kell maradnom a városunkban, és egy egyszerű gimibe iratkozni. Nem hangozhat ez olyan furcsának, de az eléggé elkeseritő, ha az ember nem foglalkozhat azzal, amit szeret...

Előre is köszönök minden segitséget. ^-^

14/L



2016. jún. 5. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
((((((((((Kapnál kollégiumot, ami ingyen van, tehát "csak" az utazásodat kéne fizetni, meg a kajádat, bár van menza, az 10-10ezer forint (reggeli, ebéd, vacsi) Bocsi, hogy nem tudok segíteni, de ezt azért leírom, hátha megváltoztatja az elképzeléseteket.)))))))))
2016. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell lakást bérelned, a Bródy pl. tudomásom szerint van kollégiuma, mégha ez nem is olyan jó.
2016. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Anyum elmagyarázta, hogy itt nem a hol lakással van a baj, csak Budapesttel. Én kicsi városban nőttem fel, és fél, hogy ott nem találnám meg saját magamat se...

Na, meg a távolság. Úgy érzi, ha valami történne velem, túl messze lennék tőle. És eléggé féltő tipus, amit sajnos én nem tudok megváltoztatni benne. :/

Magával Magyarországgal akkora baja nincs, annyi a kivétel, hogy a város közel legyen hozzánk.

2016. jún. 5. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is kisvárosban nőttem fel, igaz nem Szerbiában (Vásárosnaményban és Kárpátalján).

És most az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumba járok és megtaláltam a helyem:)

2016. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is kisvárosi voltam a Balaton környékéről. Egyébként filmezés kapcsán nem maradsz le sok mindenről, az egyetemen lesz az a filmes képzés, amit te keresel. A középiskola sajnos nem sok mindent tud nyújtani. Tapasztalatból mondom, én veled rokon ágban (animációsfilm) szerettem volna tovább tanulni, hát a középiskolában nem találtam meg... Az egyetemen lesznek majd a lehetőségek. :) Sajnos végig kell szenvedni ezt a négy évet, csak utána foglalkozhatsz az álmoddal.
2016. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. ^^
2016. jún. 8. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!