Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kihez kell fordulni, ha az...

Kihez kell fordulni, ha az egyetemen jogsértés ért?

Figyelt kérdés

Jogászt kérdeztem, és annyit mondott, hogy próbáljak meg beszélni valakivel az egyetemről.

DE kivel?


2016. jún. 6. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyi részletből ezt mi sem fogjuk tudni megmondani...

Miről van szó?

2016. jún. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azzal személlyel beszélj aki szerinted elkövette a jogsértést. Ha nem juttok egyezségre, akkor fordulj a közvetlen feletteséhez (ez oktatók esetén a tanszékvezető szokott lenni.) Tanulmányi ügyekben fordulhatsz a szakfelelőshöz, oktatási dékánhelyetteshez is.
2016. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az egyetemen ki kell töltenünk egy szociális helyzetfelmérő lapot, ami alapján jogosultak lehetünk bizonyos kedvezményekre.

A múlt héten volt a hiánypótlási időszak, és én pénteken este kaptam egy üzenetet, hogy nem felel meg az egyik feltöltött papírom a formai követelményeknek.

Mivel ilyen lehetetlen időpontban küldték az üzenetet, nem maradt lehetőségem rá, hogy a hiánypótlásnak eleget tegyek, mert a papírt csak hivatalos szervnél lehetett volna kiállítani, az meg ugye hétvégén nem üzemel.

A hallgatói önkormányzattal vettem fel a kapcsolatot, de elég bunkón kb. finoman elküldtek a fenébe.

Jogsegélyszolgálatot kerestem, de nem válaszolnak az emailre és a telefont sem veszik fel.

Nem tudom, hogy mit tehetnék.

2016. jún. 6. 16:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt csináld, hogy fejts meg ki bírálta el a döntést (hallgatói önkormányzat?) és próbálj meg velük tárgyalni. Ha jól értem a formai hibák kijavítására (el kell olvasni a pályázati kiírást) lett volna lehetőséged, ha időben szólnak. Tehát mivel te jóhiszeműen jártál el, ők meg későn szóltak, így módosítani kellett volna a határidőt.
2016. jún. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!