Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen, ha egy éven 40...

Egyetemen, ha egy éven 40 kreditet vettem fel, és 27 van meg, át tehetnek államiról fizetősre?

Figyelt kérdés
Mert ugye, a kreditek fele megvan, viszont a 30 kredit nincs. Bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban.
2016. jún. 12. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem a felvett kreditek felét kell teljesíteni, hanem -ha még mindig így van- két egymást követő aktív félévben kell legalább 30 kreditet megszerezni.
2016. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
2 félév alatt kell 36 kreditet szerezned. Ha elbuksz egy felvett kreditet, annak csak akkor lehet következménye, ha már x-szer elbuktad az adott tárgyat/vizsgát.
2016. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

A kreditek felét úgy kell értelmezni, hogy a mintatantervben előírt kreditek fele. Vagyis ha félévente 30 kredit a mintatanterv szerinti teljesítendő kredit, akkor neked 1 év alatt meg kell szerezni 30 kreditet. Az tök mindegy, hogy mennyit vettél fel. Ha 20-at vettél fel, és 30-at teljesítesz, az is jó, csak mondjuk lehetetlen.


Egyébként a 36 kredites szabály majd csak az idén szeptemberben kezdőkre, és onnantól felmenő rendszerben lesz érvényes. Jelenleg az előírt kreditmennyiség fele kell, és aki már bent van, annak a jogviszonya végéig ez a szabály marad érvényben.

2016. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Eltérő a szabályozás, az iskolás hkr-e, tvsz-ben benne van, de jellemzően 27-36 kredit között mozog az intervallum, általában 30 szokott lenni, de nézd meg.
2016. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
És csak mindig a tavaszi vizsgaidőszak után nézik, az utolsó kettő félévet. De akkor nézik. Az őszi félév után nincs átsorolás.
2016. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy már az idei tanévben is állt a 36 kredit.

A TVSZ-ünkben jelenleg az van, hogy 36 kredit 2,00 átlag, és 2015. október 1-től hatályban. Emellett nálunk még olyan van, hogy aki 6 vizsgát bukik egy tárgyból, annak viszlát. Ez egyetemenként változhat.


És igen, a kreditszám a minta tanterv tárgyai szerint számít.

2016. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6-os ennek az a magyarázata, hogy a BME nincs tisztában a törvénnyel és a HK-k sincsenek, meg az EHK sincs tisztában vele. Az EHK mindent bevesz és átenged, a hallgatók érdekét nem védi, sőt az eddigi szerzett jogokat, amiket kiharcoltak az elődök, azokat is lerombolja.
2016. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Attól, hogy az van benne, az attól még ellentmondásban van a törvénnyel, így nem érvényes, sikeresen támadható.
2016. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem.
2016. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!