Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet ajánlanátok...

Melyik egyetemet ajánlanátok (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Egyetemen informatikai szakon szeretnék továbbtanulni. Még van időm, és még nem is igen találtam meg azt az irányzatát amire most azt tudnám mondani, hogy azzal szeretnék foglalkozni, egyelőre még csak annyit tudok, hogy jobban foglalkoztatnak a szoftveres dolgok, mint a hardverek. 4 egyetem és 2 szak közt vacilálok:

Mérnökinfó - BME vagy a Széchenyi

Programtervező infó - ELTE vagy Pannon


Az ELTE-re azt mondják, inkább matematika szak a programtervező, és emiatt kissé ijesztőbb is nekem, mert bár szeretem és jól megy a matek, nem tudom, hogy megbirkóznék-e vele majd egyszer annyira magas szinten? Illetve pont emiatt többen is próbálnak lebeszélni róla, hogy kevés idő az amit tényleg programozással töltenek.


BME-n pedig tudtommal a fizikát is kérik, amivel viszont most is szenvedek sokszor, de viszont több a gyakorlati programozás.


A SZE meg a Pannon pedig olyanok, amikről még hallottam jókat, és még közel vannak nekem, viszont konkrét dolgokat nem igen hallottam ezekkel a szakokkal kapcsolatban.


Érdemes ilyen kételyekkel megcélozni a nagyobb hírnevű egyetemeket? Mik a tapasztalataitok?(örülnék ha olyanok is írnának akik elvégezték már, vagy esetleg átjelentkeztek egyikből a másikba) Inkább Magyarországon szeretnék elhelyezkedni a későbbiekben, ha ez számít.


Illetve egy hülye kérdés ami nem kötődik ehhez annyira: ha mondjuk programtervezőre megyek, de egyetemen kapcsolatba kerülök olyasmivel, ami inkább a mérnökinfó területéhez tartozik, de szívesen foglalkoznék vele, mennyire határol be engem a szakom? Vagy azért ez a kettő annyira nem áll messze egymástól?


Köszönöm ha valaki végigolvasta és hosszan válaszol nekem, tudom kicsit kétségbeesett útkeresőnek tűnök, de szeretném a legjobb döntést meghozni majd a továbbtanulásommal kapcsolatban :)



2016. jún. 12. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon durva matekot kérnek ELTE-n, én nem ajánlom hacsak nem valami nagoyn matematikus dolgot akarsz csinálni. Pl. programok helyességének bizonyítása, stb..

BME mellett ajánlom OE-t (én ott tanulok).

Fizikát gyakorlatban nem nagyon fogod használni, kb. semennyire pontosan, csak tisztában kell lenni 1-2 dologgal ami hat a számítógépre.

2016. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt nagyjából tudom, hogy nem minden részét kell majd alkalmaznom, viszont ugye azt nem tudom, egyetemen mégis milyen szintet várnak el :) (Az OE-t is nézegettem, de megint egy kérdést megérne, hogyha nem BME mérnökinfó(mert tudtommal az országban ott a legjobb) akkor SZE vagy OE. Mert itt a földrajzi dolgok is felmerülnek, nem tudom van-e annyi különbség a kettő között hírnévben, minőségben, hogy most megérje nekem inkább Pestre járnom (győr környéki vagyok))
2016. jún. 12. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:

BME-s barátom is van, pont mérnökinfón és egyszerre kezdtük. Ott nagyon szívatnak, meg elméletibb sokkal. Pl. ők soha nem használatos képleteket magolnak be amiről fogalmuk nincsen hogy micsoda, míg mi tőlünk inkább az elvi működést kérik meg stb.

SZE nekem soha még csak meg se fordult a fejemben, most hallok először róla hogy ott is van mérnökinfó :D

Sok BME-s át is jön OE-re, mert feleslegesnek éreznek sok tárgyat amiből buktatnak ezerrel, itt meg boldogan tanulnak. Nem azért mert ez könnyebb lenne, vagy rosszabb, hanem mert nincsenek akkora szívatások mint ott.

2016. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és SZTE a legjobb az országban(jártam oda is).
2016. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az viszont nekem a távolság miatt kiesik. De legalább ez is eloszlatja kicsit a ködöt a fejemből :) köszönöm a válaszokat, érdekes így olvasni, hogy amit sokkal gyakorlatiasabbnak mondanak nekünk(BME) az mégis sokkal inkább elméletet kér. (Mondjuk nálunk középiskolában is kb csak az ELTE meg a BME összehasonlítás megy, más egyetem szinte meg se fordul a legtöbb emberben)
2016. jún. 12. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:

SZE szerintem jó egyetem, bár én másik szakra járok (gaz.men.)

nem könnyű, de nem szívatnak és teljesíthető a követelmény, csak meg kell tanulni az anyagot (de nem olyan, hogy direkt az apróbetűs részt kérdezik)

én nagyon szeretem, most végeztem az első évemmel és utólag se választanék mást, teljesen elégedett vagyok vele

2016. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van rokonom, aki a SZE-n tanul, de ő is más szakon, ő műszaki managernek :) csak hát arra nem merem alapozni az informatikát :D de győzködöm már, hogy szerezzen ismerőst akivel tényleg rendesen tudok beszélni a szakról.
2016. jún. 12. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!