Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban ennyire borzalmas...

Valóban ennyire borzalmas lenne a Semmelweis Egyetem?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz, szeptembertől oda fogok járni (SE-ETK mentőtiszt), és bár amennyit eddig láttam belőle a nyílt napokon, Kutatók Éjszakáján, az nagyon szimpatikus volt (az épület, a felszerelés, az a pár tanár, akivel beszéltem), mégis, kezdek megijedni az itt olvasottaktól. Annyian szidják, és szinte egy pozitív élményt nem lehet olvasni róla a gyakorin (privátban is kaptam már levelet, amikor is egy lassan államvizsgázott hallgató erőszakos hangnemben próbált lebeszélni a választásomról), így kezdek nagyon elbizonytalanodni. Nem a hírneve miatt választottam a SOTE-t, hanem mert közel van, és nem akarok (és nem is tudnék) vidékre költözni 4-5 évre. Érdekelne, hogy akinek van tapasztalata, azok szerint eltúlozzák a rémhíreket, vagy valóban ennyire kibírhatatlan, teljesíthetetlen lenne ez az iskola?

2016. jún. 13. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
2016. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Több karról, szakról is van ismerősöm, én magam is hallgató vagyok és tényleg nem túl szerethető. Sokminden elmondható róla, de az nem, hogy hallgatóbarát. Persze teljesíteni lehet, csak sok a felesleges stressz.
2016. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem jártam oda, csak ismerőseim, nyilván azért biztos nem olyan embertelenül rossz a helyzet, de azért hallottam dolgokat. Eleve állítólag többet szívatják ott a hallgatókat, amire valamiért egyesek felvágnak, bár ettől nem hiszem, hogy sokkal jobb szakember vagy munkaerő válna bárkiből is. Másrészt (bár lehet csak orvosin van így) eléggé "kompetitív" a hallgatóság, amit a rendszer még tetéz is. Gondolok itt arra, hogy amennyire tudom, mindenhol csoportokba osztják az évfolyamot, amik között a SOTE-n van azért átjárás, így kegyetlenül ki tudod túrni a másikat a saját órájáról neptun-on, ha éppen ahhoz van kedved, ami esetenként elég nagy hátrányt jelent a másiknak.
2016. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm is járt oda, pozitívat még nem hallottam tőlük róla. De ha nincs lehetőséged máshova járni, akkor ki lehet bírni.
2016. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem kibírhatatlan és nem is teljesíthetetlen. Nem könnyű, ez tény, de nem azért mert SOTE, hanem mert óriási mennyiségű a tanulnivaló. Más egyetemeken se egy leányálom az orvosi/fogorvos/mentőtiszti/ápolói stb. szak, egyszerűen ez egy nehéz terület. Nagyon alaposan ismerned kell az ember "felépítését", hogy meg tudd gyógyítani őket, ami azért egy elég összetett dolog és nem lehet annyival letudni, hogy oké nagyjából megy. Ha tényleg mentőtiszt szeretnél lenni, akkor ne hagyd magad eltántorítani, csak mert gyik-on mindenféle emberek név nélkül ezt írják. Folyton megy itt a SOTE vs. vidéki egyetemek, meg hogy ez mennyire lehetetlen, pedig azért nem egy ember elvégezte már a SOTEt. :)
2016. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
28%
Az utoldó válaszoló abban nagyot téved, hogy a mentőtiszti és diplomás nővér- szakokat is orvosival egy kalap alá veszi. Azokat ugyanis lenézik, mert ált. buták. Orvoslátogatók közül is pl. az orvosokat, gyógyszerészeket és biológusokat veszik egy kalap alá, s a diplomás nővérkéket nézik le. /Egy akként dolgozó ismerőstől tudom, mielőtt még...../
2020. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!