Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Waldorf oviban, illetve...

Waldorf oviban, illetve iskolában mennyit kell fizetni havonta?

Figyelt kérdés
2008. szept. 26. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, de a neten biztosan meg lehet találni.


Ha a gyermekedet szeretnéd Waldorf oviba vagy iskolába járatni, akkor az iskoláról mindenképpen lebeszélnélek. Nem rossz alapjában az elképzelésük, csak a magyar érettségi és felsőoktatási rendszerhez egyáltalán nem igazodik. Ha jót akarsz a gyermekednek, mindenképpen hagyományos iskolába járatod, mert különben elveszed tőle a lehetőséget az érvényesüléshez.

2008. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, egy tizes körül. Az enyém oda fog járni (bár még meg se született).
2008. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet az első válaszolóval. Kiváló iskolarendszer. És az Óbudai waldorfnak gimnáziuma is van. A többiről nem tudom.

Amire mindenképpen megtanítják a gyerekeket: beszélni, mozogni, gondolkodni. :))

Több egyetemistával beszélgettem aki waldorfos volt. Elmondták, hogy miben volt könnyebb nekik. Pl az önálló munka, adatgyűjtés, elemzés nekik rutinszerű. A kommunikációjuk sokkal jobb. Igaz, nem versenyistállóban nőnek fel, így lehet segítőkészebbek és nem elég könyöklősek egyes helyekhez, de azt talán könnyebb átvészelni, mint ha valaki meg sem tud mukkani a vizsgákon.

Nekünk 20 000 lett volna, ha lett volna hely.

De szerintem ez iskolánként változik mivel minden iskola önfentartó ha jól tudom. A waldorf "csak" egy pedagógiai módszer amit ezek az iskolák követnek.

2008. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tehát 10-20 ezer forint.
2008. szept. 27. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!