Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik le egy teljes...

Hogyan zajlik le egy teljes nap ebben a gimiben?

Figyelt kérdés
A debreceni Tóth Árpád Gimnáziumban hogy telik el egy nap? Van valami különleges benne, vagy olyan mint a többi? Nektek hogy telik el egy egyszerű nap? Kíváncsi vagyok. Részletesen ha lehet. :)

2016. jún. 15. 17:01
 1/3 anonim válasza:
100%

Én itt végeztem tavaly :) Szerintem nagyon jó suli. Persze függ attól is, milyen tagozatra jársz. A reálosak erősebbek, a humánok kicsit gyengébbek, mondhatni az általános tagozatnak felelnek meg.

Vannak persze itt is fura alakok, mint minden más gimiben, ennek ellenére hatalmas összetartás jellemzi az egész sulit, de tényleg. Volt hogy testületileg elmentünk több mint 1000-en egy jótékonysági futásra (meg is nyertük ;) ) meg hasonlók..

Sok program van, tényleg egy közösség is, nem csak tanulni jár az ember..

DE! Tanulni is muszáj, mivel ez egyik tagozaton sem szakközép. Ha pl humánra jársz, akkor esetleg van olyan jófej a töri, magyar tanár, hogy odafigyel, hogy ez nem a ti érdeklődési körötök, így az emelt anyagot nem tanítják annyira.. Ha nincs szerencséd, akkor az emeltet is megtanítják, és csak közép szóbelin jössz rá, hogy erre semmi szükség nem volt az érettségihez :D (Viszont tapasztalatból mondom, egy TÁG-os felkészültséggel az egyetem első éve nem annyira vészes, mint az évfolyam kb 70%-ának :) )

Szóval mindent összevetve hihetetlenül jó suli, csak ajánlani tudom :) Azt hogy más sulikhoz képest milyen, nem tudom, mivel máshova nem jártam, de aki a TÁG-ba megy, nagyot nem csalódhat :)

2016. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ment a zöld pacsi ;)
2016. jún. 17. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Most leszek 11-es a TÁG-ban, vannak jó és rossz tapasztalataim a sulival kapcsolatban, de összességében szeretek a TÁG-ba járni. Kezdem a pozitívumokkal. Nívós iskola, a tanárok tényleg nagy hangsúlyt fektetnek a megfelelő tudás átadására. Sok fiatal tanár is van a tanárikarban, akik még lelkesek és tök izgi órákat tartanak-akármilyen tantárgyról is legyen szó. A suli nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati tudás megszerzésére, a TÁG jól felszereltségének köszönhetően ez könnyen megvalósítható. És hár nem utolsó sorban, mégiscsak Debrecen egyik legjobb gimijéről beszélünk.

Ja igen, ami nekem annyira nem jön be a sulival kapcsolatban. A tanárok mindent véresen komolyan vesznek. Például mikor 8-9. órában még a "mindennapos tesin" szenvedsz, akkor se veheted lazára a figurát, mert egyszerűen a tanárok nem engedik, percre nem állhatsz le. Néha 1-2 tanár elfelejti, hogy nem robotok vagyunk, ezért már többször is fordult elő olyan, hogy egy nap 4 témazárót írtunk. És nem utolsó sorban ott van az uszoda...brrr

Összességében azoknak ajánlom ezt a sulit, akik bírják a terhelést, kitartóak és nem lazsálni akarnak a gimis éveik alatt, hanem komoly céljaik vannak.

Így a nyári szünet vége felé természetesen én sem várom a sulit, de csak azért nem, mert én is csak egy diák vagyok.

Egy mondással zárnám soraimat, ami szerintem jól összefoglalja, hogy miért érdemes TÁG-osnak lenni: Teher alatt nő a pálma.

Üdv

2016. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!