Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem bekerülni vmelyik ELTE kollégiumba ha nem vagyok hátrányos helyzetű?

Figyelt kérdés

Tudom h ott a felvételi eljárás menete elsőéveseknek, ahol részletesen le van írva mire adnak pontot, a véleményetek érdekelne.


Nem vagyok hátrányos helyzetű, nem járt utánam gyermekvédelmi támogatás. A szüleim elváltak 4 éve, egyik szülőmmel ketten lakunk egy háztartásban, a keresete 100 ezer ft. Nincs egészségkárosodásom, OKTV-m, olimpiai részvételem stb. Budapesttől kb 100 km-re lakunk. A 2 felvételi tantárgyam eredményei: 98% közép, 93% emelt.


IK proginfóra adtam be a jelentkezésem ha ez számít.


Szval vélemények? Megköszönném, üdv


2016. jún. 15. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Évről-évre változnak a pontok, tavaly 37 körül volt. Ha nem sikerül, van kapásból várólistás jelentkezés.

Durván 31 pontod lesz? (Gondolom állami)

2016. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm h válaszoltál.


Áááhhh akkor ez sajnos még kevés :S Van valami amivel törvényesen javíthatom az esélyeimet? Apám több száz km-re lakik, de úgy hallottam hogy az ilyennel való trükközés h odaköltözök nem törvényes.

2016. jún. 17. 09:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig sokan csinálják, világvégi nagyihoz kevés nyugdíjjal. Te esetedben azt mondtam volna elsőre, hogy 100 km, plusz 50 ezer nettó/fő nagyjából, akkor van esélyed és indokolt. De összeszámoltam és látod, még se. "Kár", hogy nincs testvéred.

Ez nem fogja most eldönteni, csak tudom, hogy tavaly ennyi volt. Én pl. november elején kerültem volna be, mondtam köszi, már van hol laknom.. :D Rokon nincs Pesten, akinél meghúzodhatsz? Én is ezt csináltam. Mert ennyi pénzből albira nem lesz pénzetek. De még ne szaladjunk előre.

2016. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


De van 2 testvérem, de ők már felnőttek, dolgoznak, nem velünk laknak.


Ha pl másik szülőmhöz regisztrálnék/cuccolnék aki 220 km-re lakik (megnéztem az XLS-ben) akkor megüthetem a bokám? Bár ez csak egy hirtelen ötlet, tudom h ez tisztességtelen és valszeg nem csinálnám meg.


Van rokon Pesten, de ő nincs olyan élethelyzetben (problémái vannak) ami miatt ez kilőve.


Van osztálytársam aki szintén Pesten fog tanulni, szval ez is egy lehetőség h összeállunk, de nem ez a célom (ő mást tanul). Nagyon szeretnék bekerülni kollégiumba, hogy velem egykorúakkal és évfolyamtársakkal éljek.

2016. jún. 17. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!