Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök szakon mennyire...

Gépészmérnök szakon mennyire nehéz a matematika és hány százalékban épül az oktatás matematikára?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 19:31
 1/8 hyker1811 ***** válasza:
100%

Pannon Egyetemre járok. Habár Mérnökinformatikus szakon vagyok, vannak ismerőseim akik gépészek, és meséltek róla. Csak ez alapján van róla információm. Biztos fog valaki válaszolni aki ezen a szakon is tanul, ugyhogy addig ne jelöld be megválaszoltnak a kérdést.


Matekra és fizikára épül majdnem minden.


A matek elég nehéz. Kell hozzá koponya, hogy felfogd a dolgot. De vam jegyzet az interneten ahol el van minden magyarázva, és fenn van sok gyakorló feladat és kb 4-5 ZH és vizsga feladatsor, amiket ha megcsinálsz akkor kb meg tudod csinálni a vizsgát is. Inkább azon múlik, hogy meglesz-e a tantárgyad, hogy mennyi időt fordítasz a tanulásra. Szerintem ha ZH elött készülsz 2-3 napot rá akkor meglesz. Ha gyenge vagy matekból akkor azt ajánlom hétvégén is fordíts rá időt.


Fizikám nekem is volt. Ott kb. csak be kell magolni 70 oldalnyi tételt, képletet és összefüggést. Gépészeknek van ezen kívül fizika gyakorlat is, de arról nem nagyon tudok. Nekem nem is volt rendes fizika oktatásom középiskolában, mégis meg tudtam csinálni a fizika vizsgát


Első félévben a szakmai tantárgyakon (műszaki mechanika, géptan) körülbelül nem is nyúlsz gépekhez, hanem füzetbe lerajzolod, és kiszámítod a mozgását, momentum stb. . Ha gépész szakra mész, akkor készülj hogy kb nonstop számolni és matematika egyenleteket fogsz oldani, úgyhogy ha nem szereted, vagy nem voltáljó matekból, akkor szenvedés lesz.


[link]

[link]


Itt van pár egyetem néhány szakának a tanterve, ha megkeresed és megnézed a Pannon Egyetem Gépészmérnöki szakának a tantervét, lehet látni, hogy majdnem minden tantárgy a matek és fizika tantárgyakra épül.

2016. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hyker1811 ***** válasza:
100%

Folyt.


Ja, elfelejtettem mondani a legfontosabbat.


Amikor jelentkezel a szakra első héten van szintfelmérő fizikából és matematikából. Ezek kb középiskolai kérdések. Ha nincs meg szintfelmérő, akkor jelentkezned kell felzárkóztatóra, ahol átveszitek a középiskolai tananyagot.


Nekem nem volt, de bejártam pár ilyen órára, és viszonylag jó volt a tanár aki tartotta, úgyhogy ha bekerültél, de nincs meg a tudásod, akkor nem kell félni, felzárkóztatnak.

2016. jún. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Jó kis egyetem lehet a Pannon, ha 2-3 nap elég zh előtt, hogy sikerüljön egy zh. :D

Nekem matekos tárgyak elég sok időt elvettek, pedig középiskolában stabil jeles voltam, ezek a vizsgák mégis többnyire 3-asra sikerültek. Szerencsére a szigorlat meglett jelesre, de ahhoz 2 hét folyamatos tanulás kellett, meg ugyebár jól jött, hogy van mire építeni. Fizika nálunk elég szóró tárgy, a tanár kőkeményen bevasalja az anyagot és a hallgatók kb. 80%-a bukik meg félévente. Ezen kívül nálunk óriási a bukási ráta a mechanikás tárgyakból, hő-és áramlástanból, gépelemekből és sok anyagtudományos tárgyból is. Nem lehetetlen levizsgázni, mert sikerrel venni a tantárgyakat, de szerintem kb. folyamatos tanulásra van szükség, hogy valaki átmenjen a vizsgákon és értse is amit tanul. Gondolok itt arra, hogy később, ha majd állásra pályáztok, akkor nagyon kiütközik majd az is, ha valamiből épphogy csak meglett a kettes és gőzöd sincs az egészről, vagy pedig jól megtanultad és alkalmazni is tudod majd a gyakorlatban. Szerintem eképpen kellene hozzáállni mindenkinek, mert a 3-4 nap tanulások azok édes kevés egy tárgy elsajátításához.

2016. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hyker1811 ***** válasza:

Had tippeljek, BME-s vagy? :D

Ők szoktak ilyen lenézően beszélni más iskolákról. Olyanok mint Angliában az Oxbridge-iek vagy Amerikában a BT-sek


1. Gyakorlati órákról megvannak kidolgozva a feladattípusok

2. A diákok leírják mik voltak az előző zh-k és kirakják facebookra

3. A gyakorlati órai jegyzetek alapján megcsinálod az előző zh-kat


Körülbelül ha két-három feladatot megcsinálsz minden feladattípusbóll akkor már lehet kívülről fújni. Ha órákon odafigyeltél és van is eszed hogy felfogd a dolgot akkor szerintem 3 nap bőven elég erre. Nem kell minden héten időt szánni rá, főleg amikor van rengeteg másik tantárgy ami sokkal fontosabb analízisnél és ezekkel is kell törődni.


De azt aláírom, hogy az informatikus szak tényleg fényévekkel könnyebb a mérnöki szakoknál. Gondolom gépészmérnökin sokkal szigorúbb a számonkérés. Nálunk a vegyészeknél és a villamosmérnököknél vannak 80%-os bukási rátás tantárgyak.

2016. jún. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem BME-s voltam, vidéki egyetemen végeztem.:)

Arra akartam a hangsúlyt kihelyezni, hogy nincs értelme zh sorokat bemagolni, kipuskázni vagy akármilyen más formában megkerülni a tényleges tanulást. Mindenkinek saját érdeke ez ugyebár, én iparban dolgozok 2 éve és nem egy interjúm volt, ahol jól jött, hogy mennyire alaposan bevasaltam a tananyagot a lényegesebb tárgyakból. Nem vagyok szent, én is puskáztam, lazáskodtam 3-4 tárgyból (kb. 55-60 tárgyam volt összesen), de ezek nem olyan alapvető tárgyak voltak, mint a matek, fizika vagy mechanika.

Sokféleképpen el lehet végezni egy egyetemet, de a diploma csak egy papír arról, hogy te teljesítettél egy tantervet és néhány egyéb követelményét, az még nem jogosít fel arra, hogy képes legyél egy adott munkakört betölteni, mert sötét emberekből sajnos annyi van, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. Nem egy volt csoporttársam dolgozik most vagy a szakhoz kapcsolódó területen kívül, vagy pedig a szakhoz kapcsolódó területen gyakornokok 70-100 ezer forintért. Akik rendesen tanulnak és elsajátítják a tananyagot, azoknak lesz reális esélye jól fizető, komolyabb mérnöki állásokat megkapni.

2016. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hyker1811 ***** válasza:

Na jó, nem tudom neked hogy vannak a dolgok a vidéki egyetemen, de nálunk nem lehetett heteket szánni egy tantárgyra. Nálunk heti rendszerességgel voltak számonkérések. Volt, hogy csak egy kettő, de átlagban 3 és afölött volt. Ha azt mondom, hogy ötöst akarok analízisből és egy hetet szánok rá, akkor nem marad időm a többi tantárgyra. A vizsgaidőszakban már mondjuk lehet úgy összeállítani, hogy legyen egy heted rá, de mivel 8 tantárgyra van 6 heted, ezért értelemszerűen kell sűríteni valahol.


Az tény, hogy neked több tapasztalatod van munkapiac terén, de ahol én voltam interjúzni szakmai gyakorlatokra ott sose kérdeztek bele a tananyagba, inkább logikai kérdések voltak (hány fodrász van japánban 100 000 000 lakosra, hány pingponglabda férne el egy repülőben) amihez nem volt szükség ötös analízis vagy linalg tudásra, inkább csak kritikus gondolkozásra és arra, hogy értelmes legyél.


Mondjuk az is lehet, hogy csak nagyon szorgalmas vagy és szeretsz tanulni, és ebben az esetben le a kalappal.

2016. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szakmai gyakorlatra, vagy egyéb gyakornoki programra nyilván másabb egy interjú, mint egy komolyabb mérnöki állásnál.:) Nekem volt olyan interjúm is, ami majdnem 2 órás volt és eléggé elmélyedtünk az első- és másodéves tananyagban is. Gondolok itt a rajzolvasásra, illetve gyártástechnológiák és elektrotechnikai alapismeretek, de sokszor előjöttek az anyagos tárgyak ismerete, illetve technológiái is. Aki úgy megy interjúra, hogy már nem nagyon emlékszik ezekre a dolgokra (ha nyilván nem tanulja meg, akkor még körvonalakban sincs meg a dolog), akkor egyrészt fel sem veszik, másrészt meg alkalmatlan lenne az állást betölteni, utána kínszenvedés az egész. Szóval én senkit se biztatnék névtelenül, nyilvános fórumokon, hogy 2-3 nap tanulással próbáljon meg tárgyakat teljesíteni. És hidd el, nekem is 8-10 tárgyam volt félévente, amiből nyilván van évközi számonkérés is, illetve utána kb. 5-6 tárgyból voltak vizsgák, mert a többi meglett zh-kból. Ha már év közben is foglalkoztál vele, akkor vizsgaidőszak az nem olyan vészes, csak a nehezebb tárgyak vesznek el több időt, a könnyebbekre valóban elég pár nap tanulás. De aki a pót-pót-pót zh-n teljesíti az aláírást, mert sosem szánt elég időt az adott tárgyra, az ne csodálkozzon, ha a végén megcsúszik.:) Nem azt mondom, hogy minden nap tanulni kell év elejétől, de ha tudja valaki, hogy 6-7. szorgalmi héten már zh-k jönnek, akkor nyilván előveszi 3-4. héttől és tanul rá, mert akkor valóban felborul az egész időbeosztása.
2016. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Pécsen tanultam épületgépész mérnöknek. A matek tárgyakon kb 70-80 % volt a bukási arány. És sokan tanultak is rá ez mellet. Nem csak 3 napot. A többi tantárgynál nagyon változó hogy milyen mértékben épül a matakra, de van sok ahol simán eléri a 80-90%. A mechanika volt még nehezebb tantárgy ottis meg volt kb a 80% bukási arány.
2016. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!