Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy orvosi egyetemen...

Milyen egy orvosi egyetemen tanulni? Mennyire nehéz benn maradni? Mennyit kell tanulni? ÉS ez mennyire könnyen v. nehezen teljesíthető?

Figyelt kérdés
A Semmelweisre szeretnék majd felvételt nyerni(általános orvosi karra), és érdekelne hogy mégis, hogy működik egy orvosi egyetem belülről. Hogy mennek a mindennapok, milyen órák vannak ott stb.

2016. jún. 17. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nagyon élvezem:D Ugyanúgy lesz órarended, minket itt Debrecenben 20-25 fős csoportokra osztanak. Vannak előadások, szemináriumok, gyakorlatok. Előadásra többnyire nem kötelező bejárni de erősen ajánlott.Szemináriumokról úgy kettőt lehet hiányozni, és itt már az a bibi, hogy ha többet hiányoztál mint kellett volna akkor bizony nem írnak alá az adott tantárgyból. Gyakorlat is kötelező. Ilyen mondjuk nálunk anatból a boncterem, vagy orvosi kémiából a laborgyakorlat. A SOTE- n emellett úgy tudom, hogy az utazást is bele kell kalkulálni az idődbe, mert itt nekem a kolitól minden elérhető 5-10 perc sétával, de ott távolabb vannak egymástól az órahelyszínek.

Szerintem jóval nehezebb mint a középsuli. Én mikor először megláttam egy igazi másfél órás előadást biofizikából azt hittem lefordulok a székről :D Kémiával jöttem, úgyhogy önszorgalomból kellett utánanézni az alapvető fizikai fogalmaknak. Első anatómia demóm előtt is úgy éreztem magam mint aki öngyilkosságba menekül.

Ettől függetlenül valakinek könnyebb, valakinek nehezebb. Én állandóan tanulok, van aki nem túl sokat és mégis megy neki (bár ez nagyon szélsőséges eset). A folyamatos tanulás szerintem a legjobb, legbiztosabb. Hatalmas az anyag, nem csak itt, az összes orvosin.

2016. jún. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a SOTE-re járok, én is nagyon szeretem. Sokat kell tanulni sajnos nagyon. Sok igazságtalanság történik, főleg első két évben és ezeket tudni kell a helyén a kezelni. Mindig látnod kell, hogy mi a te hiányosságod és mi az, ami igazságtalanság volt. Az anatómia már az első félévben is van és kell egy kis idő, míg az ember belerázódik. A gyakorlatok a boncteremben vannak, a formalin elég kellemetlen. Ha nagyon csípné a szemed egy kontaktlencse mindent megold :) Viszont két évfolyamél van, amik teljesen más intézetekhez tartozik így az oktatás is más. Mintha két külön egyetem volna. Az A, B, C, D a könnyebb fele, az E, F, G, H a nehezebb. Bár úgy tudom a mostani kezdőknek már sokat össze fognak vonni. A hiedelemmel ellentétben első két évben pár kivétellel egymáahoz nagyon közeli épületekben lesznek az óráid, szóval nem kell állandóan utazgatnod. A gólyatáborba mindenképpen menj el, mert az teljesen más, mint bármelyik egyetemé. A mindennapok néha monotonok, reggel 8kor kezdődik az órák nagy része, van amikor estig tartanak. Este tanulni kell. De meg lehet találni az egyensúlyt és akkor lehet élni közösségi életet is bőven. Biofizikából minden óra elején van egy számonkérés, elég szivatós. Bizonyos % kell ahhoz, hogy elmehess vizsgázni. Anatómiából a két intézet másképp csinálja, az elsőnek úgy tudom egy demonstrációja van a boncteremben és egy szövettan. A másodiknak kettő bonctermi van, egy szövettan és egy beszámoló. A boncteremben rendesen a tetemen kell vizsgázni, felismerni a dolgokat. Tanárfüggő, nagyon nehéz tud lenni, ha olyanhoz kerülsz. Ha a bonctermiket legalább 2esre teljesíted, akkor nem kell vizsga előtt boncterembe menned (legalábbis a második évfolyamélnél) ami nagy könnyebbség. Egyébként ezeket nem tudod ismételni, vagy javítani. A többi tárgyból évközben 2 demonstráció van, főleg írásban, amiket viszont javíthatsz. Ezeknek 2esnek kell lenniük, hogy vizsgázni mehess. A vizsgaidőszak az szívás, ott felejtsd el a barátaidat meg az életedet. Tömény tanulás hetekig. A vizsgák teljesíthetőek, csak szeretnek rémhíreket mondogatni. Majdnem minden nyáron van nyári gyakorlat, ez első évben ápolásban, harmadévben belgyógyászat, negyedév sebészet. Érdekesek és hasznosak. Ajánlom neked a www.sotepedia.hu-t itt böngészhetsz nyugodtan, információkat szerezhetsz. Ha éppen nem jönne be, az azért van mert a sok vizsgázó épp rajta lóg, légy türelmes. Ellenben minden infót megtalálsz, amire kíváncsi vagy. Tele van segédanyagokkal, amik magy segítségedre lesznek a vizsgaidőszakban. Illetve a www.golya.iocs.hu-ra is érdemes rápillantanod, bár még csak a tábor időpontja van fent, nemsokára sok részletet is meg fogsz tudni ott a táborról :)

Élvezd ki ezt a nyarat, mert ez az utolsó igazi önfeledt nyarad!

2016. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!