Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Titeket gyakran...

Orvosisok! Titeket gyakran néznek le, mert orvostanhallgatók vagytok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy trollkodásnak tűnik, de nem az. Negyedéves medikus vagyok, és már többször találkoztam ezzel. Rólam annyit kell tudni (mielőtt nagyképűséggel vádolna bárki), hogy mikor régi ismerősökkel találkozom, próbálom kerülni az egyetem témát. Ha mégis rákérdez, hogy hol tanulok, próbálok a városnévvel kitérni. Persze az ismerősök kíváncsiak, és megkérdezi, hogy melyik szakon, én meg mondom, hogy orvosin. Erre jön a kérdés: "ugye nem is olyan nehéz?" Ez csak egy példa. Volt pár éve, aki elkezdte taglalni, hogy neki a Corvinuson hány vizsgája van, és nekem milyen könnyű az anatómia-élettan-biokémia szigorlatokkal. Tényleg nem tartom magam egy beképzelt embernek, és tisztelem az ács, a kőműves, a mérnök, a jogász stb munkáját, és tudom, hogy én választottam ezt a szakot, de valahol kikérem magamnak, hogy úgy állítják be, mintha valami büfészak lenne. A kérdést azért írtam ki, mert kíváncsi vagyok, hogy más orvostanhallgatók is tapasztalnak-e ilyeneket? Vagy ez a felfogás mennyire gyakori? Még valami: a kérdésemnek nem az a célja, hogy másokhoz mérjem az orvosit, és hogy ez milyen nehéz. Tudom, hogy a mérnöki, jogi, pszichológia ...stb is nehéz. Csak úgy gondolom, hogy ez se éppen egy büfészak. (Kár is a f-rokméregetés, mivel mindegyik másért nehéz szerintem, tök más tárgyak vannak. Egyszerűen nincs mit összehasonlítani.)

2016. jún. 16. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes ember ilyet nem mondd és nem gondol.. Nem értem, te miért foglalkozol ezzel.

Nekem mondjuk elég furcsa, hogy a corvinusosok ilyeneket mondanak neked, én ezt sosem tapasztaltam, pedig nagyon sok Corvinusra járó barátom, barátnőm van és mind értelmesek.. Egyiknek sem kellett elmagyarázni, hogy a vizsgák mennyisége nem egyenlő a vizsgaidőszak könnyűségével.

2016. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan nem orvostanhallgató vagyok, de én is tapasztalom. Ráadásul a saját testvéremen, aki osztatlan tanárin van, átlagosan 10-12 vizsgája van egy vizsgaidőszakban. Nekem gyógyszerészhallgatóként 5-6 vizsgám van és folyton hangoztatja, hogy nekem milyen könnyű, hogy csak 6 vizsgám van.. Hát igen, csak neki egy vizsgára 60 oldal kell, nekem meg 600.. Tényleg nagyon könnyű. Nem ledegradálni akarok más szakot, csak nem a vizsga mennyiség szabja meg a szak nehézségét, hanem a vizsga minősége, véleményem szerint. De engem igazából nem érdekel, nem kell az ilyennel foglalkozni, engedd el te is.
2016. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazából ezt egy corvinusos ismerősöm mondta csak, de néztem, hogy mit akar.
2016. jún. 16. 21:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk nem velem történt, de olvastam gyik-en olyat is, hogy egy orvosis anatómia ZH után péntek este mondta a művész-szakos haverjának, hogy ledől aludni egyet, erre ő meg azt a megjegyzést kapta, hogy "hát, akinek van rá ideje..."
2016. jún. 16. 21:15
 5/14 A kérdező kommentje:
A vizsgaszám összehasonlításon kívül még ezt bírom nagyon... Az oldalszámok. Azért van pár tantárgy, amiből 100 oldalt nehezebben lehet megtanulni, mint más tárgyból 300-at, szóval az oldalak száma sem feltétlenül mérvadó.
2016. jún. 16. 21:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megláttam a kérdést, komolyan azt hittem, hogy a szokásos troll vagy. Na de mindegy is.

Tele vagyok bölcsész ismerősökkel, amikor először szóba került, hogy félévente kb 3 vizsgám van, ők is azt hitték, hogy ez jó dolog. Aztán megbeszéltük, hogy egyre átlagosan mennyit kell készülni, hány oldalt jelent és rögtön változott a véleményük, fel se fogták, hogy hogy lehet ennyit megtanulni és észben tartani.

Csak az nem érti meg, hogy 3 másodéves tárgy van olyan nehéz, mint kétszer, háromszor ennyi könnyebb vizsga, akinek az értelmi képességeivel hatalmas gondok vannak.

Egyébként meg csomó bölcsész szakon vizsgázni se kell bizonyos tárgyakból, ha év közben teljesít egy adott szintet, szóval ha nem egész héten a körút környékén ordítozna egy jelentős hányaduk, talán fele ennyi vizsgájuk is lehetne. Ismétlem, bölcsész ismerősök mondják ezt, akik tanulnak is, vagy már rég dolgoznak, én nem nézek le senkit.

Ne hallgass az ilyen emberekre, hagyd őket a francba.

2016. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el. Amikor tőlem megkérdezik, hogy hány vizsgám lesz, és mondom hogy félévente mindig 4 van, az a reakció, hogy "csak?!" :D Aztán, ahogy mondod, ott van az oldalszámos mizéria, egy 70 oldalas jegyzeten végigrágod magad, és máris elment legalább a hét fele..

Szerintem egyszerűen nem kell az ilyenekkel komolyabban foglalkozni, csak benned megy fel jobban a pumpa.

2016. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

"Egyébként meg csomó bölcsész szakon vizsgázni se kell bizonyos tárgyakból, ha év közben teljesít egy adott szintet, "


- Egy nyelvgyakorlatból vagy kutatószemináriumból elég nehéz volna vizsgázni...

2016. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azért van pár tantárgy, amiből 100 oldalt nehezebben lehet megtanulni, mint más tárgyból 300-at, szóval az oldalak száma sem feltétlenül mérvadó."


Ez nyilván így van, teljes mértékben egyetértek veled. Mondjuk szerintem az általam felhozott 600 oldal, ami alatt az élettanra gondoltam, hát nem feltétlenül könnyen tanulható. Egyéb tárgyakból mi is 100-150 oldal felett vért izzadunk.

De tesóm tényleg max 60-80 oldalakból vizsgázik, és mivel én nyomtatom neki, látom, hogy milyen nehézségű. A legnehezebb tárgyuk megközelít nálunk egy közepes nehézségű vizsgát. De egy átlagos tárgyuk nálunk a könnyű vizsgák közé lennének sorolhatók.


Egyébként elhiszem mindenkinek, akinek 10-15 vizsgája van, hogy nyomasztó, hiszen hetente 2-3 vizsgát le kell tudniuk, így valóban csak 2-3 nap jut egyes tárgyakra. Nekik sem könnyebb sokkal, csak jó lenne, ha ők is belátnák, hogy nem a vizsgaszámtól (ergo a tananyag mennyiségétől) függ a szak nehézsége, hanem a vizsgák és tananyag minőségétől.

De amúgy tényleg ne foglalkozz ilyenekkel, csak magadra koncentrálj, pár éven belül már doktor lesz belőled, és akkor már végképp nem kell ilyenekkel foglalkoznod.

2016. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint az BME-energetikus képzés nagyon "könnyű" csak 2-3 vizsga/félév.(Más kérdés a félév közbeni 33 zh).


Orvos,jogász,.. minden szaknak más a nehézsége!!!!

2016. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!