Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elbocsátottak állami finanszír...

Elbocsátottak állami finanszírozású egyetemi képzésről, de újra fogok jelentkezni önköltségű szakra, de az állami támogatás 50% mindenféleképpen vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés
3 félévet jártam egyetemre és mivel az egyik kurzusom nem sikerült többszöri alkalommal, így elbocsátottak. Másik szakra szeretnék jelentkezni ami már nem állami támogatású és ugye ki kell fizetnem a a kapott állami támogatás 50%-át. A kérdésem az lenne, hogy visszafizetés helyett a felhasznált félévek idejét ledolgozhatom-e Magyarországon?

2016. jún. 20. 15:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Találtam hasonló ezzel kapcsolatos kérdést, de a választ nehéz értelmeznem. [link]
2016. jún. 20. 15:35
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem neked való az egyetem. Nálunk 9 x kell elhasalni hogy kirúgjanak. Na ha valakinek ennyiszer sem sikerül nincs miről beszélni. Próbálkozz szakmával.
2016. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy elhasználtál a 12-ből 3 állami félévet. Ha jelentkezel másik szakra és felvesznek, és ha azt elvégzed, akkor nem kell az elsőre se visszafizetni semmit se. Az a kitétel, hogy nem telhet el több 1 évnél a szakváltás között és akkor van az amit írtam. A korábbi sikeres tárgyakat, amennyiben az új szakon is vannak beszámítatthatod. Ha felvesznek a másik szakra oda még elhasználhatsz max 9 félévet államison, ha eddig 3-at használtál el. A lényeg szerez egy bármilyen diplomát és akkor nem kell visszafizetned semmit.
2016. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem se kellene neked egyetemre járni, bulizni tudsz anélkül is
2016. jún. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat várok, hogy szerintetek kellene-e egyetemre járnom vagy sem az nagyon nem érdekel. Foglalkozzatok a saját életetekkel.
2016. jún. 21. 08:35
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
a #3-as válasznál értelmesebbet nem kaphatsz. Megkaptad a választ.
2016. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen értelmes válaszokat kaptál. Nyilván nagyon rosszul esett amit írtunk, de hidd el hogy igazunk van. Ha megsértődsz ha nem. Nem fog menni, kár energiát pazarolnod rá. Na most megyek foglalkozom a saját életemmel.
2016. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bakos G. Bence válasza:
na mi lett?
2019. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyik válasz sem volt értelmes, sem a 2.-es, sem a 4.-es, sem a 6.-os, sem a 7.-es. Ezek öncélú prolik, akik versenyeznek hogy melyiküknek legyen nagyobb az arca, de más értelme nincs és nem is volt, mivel a kérdés nem sem arra vonatkozott hogy erőszakoljátok rá a másikra a frusztrált megmondóemberek véleményét.
2022. jún. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!