Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit kell visszafizetnem...

Mennyit kell visszafizetnem az állami támogatásból 2 félév után?

Figyelt kérdés
Biológia alapszakos vagyok az ELTE-n, egy félév 300 000 Ft önköltségesen. Ha a második félév után abbahagyom az egyetemet, akkor 300 000 vagy 150 000 Ft a kifizetendő összeg?

2016. jan. 31. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
ha egy félév 300.000, de te kettőt megcsinálsz, akkor sztem a kérdésed sem helyes, 2x300.000= 600.000
2016. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
El kellene olvasni a hallgató szerződésedet. 1 vagy 2 oldal. Nekem nem volt, szóval csak hallomásból mondom, de úgy tudom 2 félévig kötelezettségek nélkül abbahagyhatod a képzést.
2016. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A hallgatói szerződés szerint az ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget kell visszafizetni, viszont amennyiben az első félév után hagyja abba az ember, akkor nem kell fizetni semmit. Mivel többféle értelmezést olvastam, összezavarodtam azzal kapcsolatban, hogy valójában minek a felét kell kifizetni.

Szóval pontosítva a kérdést, arra lennék kíváncsi, hogy az első félév beleszámít-e a visszafizetendő félévekbe.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. jan. 31. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Amit eddig írtál, az alapján 150 000-t kell visszafizetni. Ha nem számítana bele az első félév, azt külön kiemelnék.
2016. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha abbahagyod az egyetemet és 1 éven belül nem tanulsz tovább másik vagy ugyanazon egyetemen, akkor kell majd visszafizetned az két félév 50%-át. Felvételizz most és tanulj tovább akár máshol és ha ott szerzel bármilyen diplomát nem kell visszafizetned semmit, a félbehagyottra sem.
2016. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, így már tisztább a kép! :)
2016. jan. 31. 16:00
 7/8 Anakreon válasza:
Én hasonló helyzetben vagyok csak annyi különbség, hogy én 2 félévet voltam ugye államin, de közben ujrafelvételiztem másik suliba, oda felvettek államira. Ahol már eltöltöttem 2 félévet azt meg passzívra raktam, és most iratkoztam ki rá fél évre hogy a másodikat elkezdtem. A véglet ugyanaz végülis, tehát szakot váltottam, csak ilyen komplikáltabb módon. Ilyenkor nekem kell majd? mert most ezen kattogok. Bocsi hogy + kérdést raktam ide ki de most mindenféleképp akarok pontos infókat. Előre is köszönöm.
2016. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ebben a félévben aktív vagy passzív jogviszonyod is van, akkor ha februárban jelentkezel felvételire és jövő szeptemberben majd beiratkozol, akkor 1 éven belülinek minősül. A lényeg, hogy most ne iratkozzál ki, hanem legyen jogviszonyod erre a félévre, sőt a következő egy vagy két félévet is passzívon lehetsz, ha most nem azon vagy és akkor végképp 1 éven belül leszel. Tehát nem feltétlen kell kiiratkozz a mostani képzésről, lehetsz passzívon is jövő szeptemberig, feltéve, ha ebben a félévben nem passzívon vagy, mert akkor csak februárig lehetsz passzívon, de az is jó.
2017. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!