Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az a 8 osztályos gimnázium?...

Mi az a 8 osztályos gimnázium? És a 4 vagy 6 osztályos miben különbözik?

Figyelt kérdés
Romániai vagyok, és most olvastam az egyik ilyen hírportálon, hogy nagyon gyengék lettek a gimnáziumi felvételik. Rákattintottam, s néztem, higy 4/6/8 osztályos gimnáziumok. A 4 osztályost még értem. Oda a 8.-os felvétélizik, majd 4 év múlva 12.-es. De a többi? Ott 8. Után MÉG 8 osztályt járnak? :o ne haragudjatok, csak nekem furcsa s azért kérdezem, mert itt minden 4 osztályos.
2016. jún. 21. 10:27
 1/3 anonim válasza:
100%
Lehet 4. és 6. osztály után is kezdeni a gimnáziumot. Ennek az az értelme, hogy egy gimnáziumban általában magasabb a színvonal mint az általánosban így jobb oktatást kaphatsz már 5. vagy 7. osztálytól kezdve és hozzád hasonló képességűekkel tanulhatsz együtt mivel gimibe van felvételi általánosba meg nincs.
2016. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetve van 5 eves kepzes is. Ez kettannyelvu vagy emelt szintu nyelvi osztalyt takar. Az elso,vagyis 0.evben nagyon magas oraszamban tanulod a nyelvet,es szinte semmi mas orad nincs(nekem anno 2 matek,1 magyar,3 info es 3 tesi volt a nyelv mellett). Utana pedig a masodik tanevtol 9.es vagy,ahol azt tanulod,amit a 4 eves kozepiskolakban elso evben kell. Remelem,nagyjabol erthetoen osszefoglaltam.
2016. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. Mostmár értem :p
2016. jún. 29. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!