Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte akármilyen kollégiumába...

Elte akármilyen kollégiumába van esélyem bekerülni?

Figyelt kérdés

Hello mindenkinek! :D


Megnéztem az elte kollégiumba való bekerüléséhez szükséges pontszámító táblázatot. Eddig nem is foglalkoztam vele, mert biztos voltam benne, h bekerülök, átlagos szülői fizetés(talán az alatti vmivel) illetve Bp nagy távolsága miatt. Viszont mikor megnyitottam csak néztem tágra nyílt trabantlámpákkal, h miket is számítanak be..

Pl.: Ha a kérvényező - munkaképesség-csökkenésének mértéke 100%...

Az én helyzetem ehhez képest semmi.:o Testvérem sincsen, akiért szintén járna pont. Szval 10-15 pontom lenne összességében. Ahogy eddig néztem gyiken a kérdéseket, 30 pont körül lehet bekerülni, sztem letehetek a koliról.:c Ugyanakkor ez pofátlanság, mivel közel sem vagyunk olyan anyagi helyzetben, h albérletet fizessünk.

Várom válaszotokat(jó lenne, ha pár koliban élő ember is válaszolna)! :D



2016. jún. 21. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Véges sok hely van. Miért lenne pofátlanság, ha azok kapják meg őket, akik nálad is jobban rászorulnak?
2016. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Félreértetted, nem az a pofátlanság, h azokat veszik fel, akik még jobban rászorulnak, hanem az, h Mo-on a vidéki emberek nagy része nincs olyan helyzetben, h megengedje magának a Bp-i albérletet(plusz kaja, pia). Elsődleges megoldás a véges helyszám kibővítése lenne sztem, nem stadionra kellene költeni lol. De nem is ez volt a kérdésem.. :D
2016. jún. 21. 12:48
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
A távolságra elég sok pontot adnak, meg a testvérekre, a többi nagyon nem számít (minimálisan). Sajnos ez ilyen, az ELTE kolikba nehéz bekerülni..
2016. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De akkor h jön olyan sok embernek össze a 30 pont? Mmint bár én kb 200 km-re lakom, a jövedelem sem magas, mégis kb 15 pont. Szintén fura, h a maximum pontot 35k/főre adják...Undorító, h feltételezni merik egyáltalán, h létezik ilyen. És sajnos igen. :c
2016. jún. 21. 12:58
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez természetesen nem az ELTE v a kolik hibája, az ország helyzete szégyen. Éhezik a család, a gyereket nem tudjuk taníttatni? Neeem baj, adjunk neki 15 pont pluszt a koliba jutásért.
2016. jún. 21. 13:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, az ELTE hatalmas egyetem, és kevés a kolis férőhelyek száma sajnos. Megértelek, de nekem több ismerősöm is volt, aki 1-2 ponttal csúszott le, az még gázabb. Amúgy nekem 2 rokkantnyugdíjas szülővel, tesó nélkül, 130 km-ről épphogy sikerült bejutnom. Két minimálbéres szülővel sem nagyon lehet bejutni. Amúgy vannak még egyházi kolik is, ahova nemcsak a vallásosokat veszik fel, azok még olcsóak.
2016. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ó, sajnállak.:c Nagyon vonzott vna a kolis élet, de úgy tűnik h erről a vágyamról le kell tennem..
2016. jún. 21. 14:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen helyzetben voltam anno, tanuló testvérem nem volt, ellenben alacsony egy főre eső jövedelem, a távolság sem volt túl nagy (90 km), a napi ingázás 5-5,5 óra, albérletet meg nem engedhettük meg magunknak. Nem vettek fel, és évekkel ezelőtt volt, az albérlet ár bumm előtt, most jóval többen akarnak bekerülni mint előtte.


Sok ismerősöm meg bekerült, csak azért mert volt két testvére, és messze lakott, meg volt egy nagymama a lakásban, akinek valamilyen betegsége volt, ellenben marha gazdagok voltak...

Szóval én azt javaslom, hogy jelentsd át magad a szegény nyugdíjas rokonokhoz, más esélyed nem nagyon lesz. Ha x hónapig ki tudod bekkelni a dolgot, és tudsz keresni egy szakkollégiumot az jó lenne.


Meg egyébként vannak egyházi kollégiumok is, magán kollégiumok is, csak keresned kell, Pesten nagy a lehetőség, az elte koleszok amúgyis is híresen sz*rok.

2016. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát azért azt nem hiszem el, hogy 10-15 pontod van, mert az elsőéves felvételi ügyrend során pontot kapsz arra, ha államis vagy, ha nappalin tanulsz, az érettségi pontjaidra - nekem már csak erre 10 pont összejött. Az elsőéves felvételi ügyrendet nézted?

A szüleid státuszára (alkalmazott stb.) is kellene pontot kapnod.

Írj nekem privátot, ha tudok segíteni esetleg, mert szerintem ennél jóval több pontod lehetne.

2016. jún. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is néztem mert remslélem hogy kolis lehetek szeptembertől. Nekem is arra jött össze igazából a legtöbb ponton hogy Anya egyedül nevel és 51.200forintor hoz haza havonta kettőnknek ami valljuk be nem a legtöbb plusz van testvérem de ő nem velünk él. Bár mondjuk én "csak" 70kmre lakok de nehézkes lenne a bejárásom :/ ilyen az ELTE de mondták a felsőbbévesek hogy az elsőéveseknek néznek mást is szóval talán van még remény :)
2016. jún. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!