Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinusra tényleg csak...

A Corvinusra tényleg csak bekerülni nehéz, és nagyon könnyű elvégezni?

Figyelt kérdés
A GKT és a KTK-ra gondolok.
2016. jún. 21. 17:45
 1/7 Vak Bottyán ***** válasza:
91%

Aki tényleg a Corvinusra jár, úgy sem fogja azt mondani, hogy nagyon könnyű elvégezni.


Aki meg ezt állítja, az pedig nem a Corvinusra jár :).

2016. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagyon van összehasonlítási alapom igazából, hogy a szakom (gazdmen) mennyire nehéz másik egyetemen. Vannak nagyon nehéz tárgyak, de olyanok is amikre alig kell tanulni, mert órán megjegyzed és már megvan a 3as, 4eses. Olyan elviselhető :D Amúgy azért szokták mondani, mert nagyon nehéz ide bekerülni, főleg államira. Akinek sikerül az meg már hozzá van szokva ahhoz, hogy sokat tanuljon, mert nagyon jó érettségi eredmény kell hozzá, meg a vitt jegyekből lehetőleg max pont, meg ugye a plusz pontok miatt sokan kettőből emelteznek, felsőfokú nyelvvizsgájuk van, OKTV miatt is sokan kapnak pontokat. Talán ezért terjedt el hogy könnyű elvégezni, mert aki ide bekerül annak ez viszonylag könnyebben megy, mint aki valahova fizetősre bekerült 280 ponttal, mert annak nyilván sokkal nagyobb szenvedés, míg ilyen eredménnyel esélytelen. Ez így nagyképűnek hangzik, de aki már a BCE-re bekerül annak jobbak a képességei, mint annak aki 280-300 pontokkal csűszik be másik egyetemen ugyanarra a szakra, úgyhogy így ha úgy vesszük nekünk ez könnyebbnek tűnik, mint akit úgy kell átrugdosni. Itt is vannak azért akik kiesek közben, vagy 1-2 tárggyal meggyűlik a bajuk.
2016. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

*ilyen eredménnyel esélytelen BCEre kerülni

bocsánat, gyorsan írtam, a fele gondolat lemaradt :)

2016. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) Én amúgy a BME-n tanulok gazdmen szakon, 415 ponttal kerültem be ide.

Melyik tárgyak a nehezek nálatok?

Nálunk az összes matekos tárgy (matek a1, a2, statisztika, ökonometria), mert ugyanazt tanítják, mint a mérnököknek + vállalati pénzügyek 1-2

2016. jún. 21. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Szakfüggő is.

A gazdaságelemzőn vagy alkalmazott közgázon azért rendesen cumiznak a delikvensek.

2016. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Matek II., stat. II, vezetői számvitel, ökonometria amikkel én megszenvedtem meg amiknek annyira nincs jó hírük. Nálunk is a matekos tárgyak meg még a számvitelesek amik inkább mumus tárgyak.
2016. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Matek emelt érettségi nélkül azért elég nehéz, akik emelt érettségivel jöttek azok viszont elég jól haladnak.
2016. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!