Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szoftverfejlesztő OKJ-n belül...

Szoftverfejlesztő OKJ-n belül az Alkalmazásfejlesztés modulzáró vizsga hogyan szokott kinézni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 18:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Részletesebben milyen feladatok szoktak lenni?
2016. jún. 21. 18:06
 2/2 Dorjepa válasza:
1999-ben jelentkeztem az akkor elérhető legkomolyabb, 14 hónapos, tanfolyamra, ami 0-tól programozóig vezetett be a számítástechnikába. Nekem nagyon nehéz volt, mert azelőtt soha nem ültem PC előtt, és különben sem veszett el bennem egy Gauss. Nem emlékszem már mindenre pontosan a vizsga körülményeit illetően 19 után, de arra igen, hogy diplomamunkát kellett írnia annak rendje-módja szerint - egy programot (amibe a jó kis katódsugárcsöves monitoroknak, meg a kitartásomnak köszönhetően bele is "vakultam", köv. évtől kezdve szemüveges vagyok). A tutorom segítségével el is készítettem úgy, hogy értettem is a kódsort, amit leírtam. A szóbelin bemutattam a programot, válaszoltam a kérdésekre. Azonban ennek ellenére, a Pénzügyi és Számviteli Főiskola matematikus tanára, aki különben a tafolyamon is tanított minket, megbuktatott. Hamarosan megtudtuk, hogy az osztály nagyobb részét buktatta meg, ezért aztán a tanfolyam szervezőinek kérésére újraértékelték munkáinkat és azután már 3-as eredménnyel megkaptam a BGF-PSZF-i Kar Szám.tech. Tanszékének programozói bizonyítványát. Mindazonáltal, véleményem szerint a szigorúság helytálló volt; azzal tisztában kell lenni, hogy félév (csak II. félévben kezdtük) fejlesztés tanulás még a legjobb fiataloknak sem volt arra elég, hogy ezután elhelyezkedjenek.
2019. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!