Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem vesznek fel SE-ÁOK-ra,...

Nem vesznek fel SE-ÁOK-ra, PTE-re igen. Halasztás?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. Sajnos családi okok miatt nagyon nehéz volt az elmúlt másfél évem, és az emelt biológia és kémia érettségi nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Egyértelmű, hogy le fogok csúszni a Semmelweis Egyetem orvosi karáról, Pécsett viszont biztosan bent vagyok. Arra gondoltam, hogy egy évet halasztok, és jövő májusban újra érettségizem illetve újra jelentkezem a budapesti orvosira. Azért lenne fontos, hogy oda járjak egyetemre, mert a család nagy része ott él (lakhatás, segítség bármiben...), ismerem a várost, és nagyon tetszik, közelebb is van hozzánk, mint Pécs, ahol ezzel szemben teljesen ismeretlen vagyok. Még soha nem jártam ott és egyetlen ismerős sem lakik a környéken.

A halasztás mellett szól az is, hogy mentálisan nagyon rám férne egy év pihenő.

Ami hátrány, hogy ha halasztok, kénytelen lennék elmenni egy OKJ-s képzésre, mivel enélkül sajnos nem kapnánk árvaellátást. Nem tudom, hogy ez mennyi energiámat és időmet vinné el, amellett, hogy felesleges, hiszen nem fogom befejezni. Ráadásul elérhető távolságban nem tartanak egészségügyi pályához hasznos képzéseket.

Ti mitévők lennétek? Teljesen kétségbeestem. :(


2016. jún. 21. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék Pécsre. Nem szalasztanám el a lehetőséget, lehet jót is tenne egy kis környezetváltozás, plussz az új hely egy tiszta lapot is jelent az életedben. Szerintem vállald be Pécsen :)

Sok sikert!

2016. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Elmennék koliba és orvosnak tanulnék.


1. Nem a rokonok tanulnak, hanem te. 2 nap alatt tele leszel ismerősökkel.

2. Egy orvosira bejutni nagy dolog, elpocsekolni nevetséges.

3. Az hogy elfáradtál sajnálatos, a köv. 10 évben sokszor el fogsz még.

2016. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Kérdésre kérdéssel válaszolok: mi a lótúrónak jelöltél be olyan szakot, amire nem szeretnél járni?
2016. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2 Nem elfáradtam, hanem egy éven át néztem, ahogy a fiatal édesapámat megeszi a rák. Légy szíves ne ítélkezz ismeretlenül!

#3 Az volt a logikus döntés, hogy nyitva hagyom a lehetőségét annak, hogy Pécsre megyek. Nem jelölhettem be csupán egy egyetem egy karát, hogy aztán pofára essek. Ha valaha felvételiztél, biztosan megérted.

2016. jún. 21. 20:20
 5/16 anonim ***** válasza:
35%

"Ha valaha felvételiztél, biztosan megérted."


- Éppen azért kérdezem, mert nem értem meg. Ha számodra Pécs nem opció, ugyanúgy pofára estél. Ha viszont egy alternatívaként tetted a második helyre, akkor nem értem, mi a kérdés. Oda kell menni.

2016. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egy majdnem fél évvel korábban hozott - nem végleges - döntést a közben történt események hatására szerintem érdemes lehet átgondolni.
2016. jún. 21. 20:26
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Akkor gondold át. Mi ezt helyetted nem tudjuk megtenni. Még ha több részletet írnál, akkor se.


Csak nehogy egy félévvel korábban hozott döntés tévesnek minősítését fél év múlva megbánjad...

2016. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Elfoglaltad egy olyan ember helyét, aki komolyan gondolta, hogy orvos lesz.
2016. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem kívánom, hogy a helyemben legyél, de ha az én cipőmben járnál, nem mondanál ilyet. :) Kössz, hogy válaszoltál a kérdésre.
2016. jún. 21. 21:00
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Elvetted 1 ember elől a helyet. Ennyit ertel el vele. Lehet hogyvaz az illető soha többet nem fogja megpróbálni az orvosit és nem menti meg több 1000 ember életét mert te úgygondoltad hogy bejelölöd pécset is mikor már érződik a kérdésedből is hogy te már meghoztad a döntést,hogy nem mész oda. Mind vesztettünk màr el valakit akit nagyon szerettünk de mégsem bújunk a fajdalmunk mögé hogyha megkell hozni egy nehéz döntést. LÉGY FÉRFI!
2016. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!