Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem minimum ponthatár...

Egyetem minimum ponthatár változása?

Figyelt kérdés
Debreceni egyetem Pénzügy és számvitel szakán a min. ponthatár tavaly 280 volt önköltségesen. Lehetséges, hogy idén (többen jelentkeztek, 20 fővel kb.), hogy drasztikusan felemelik? 350 pontom van csak sajnos, remélem bekerülök.
2016. jún. 23. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A ponthatárokat senki sem "emeli", hanem a jelentkzők számától, az ő pontszámaiktól és a keretszámtól függ. Ez alapján rangsorolnak.

Szóval lehet hogy felmegy 350-re, de nem valószínű.

2016. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A minimum ponthatár továbbra is 280 pont (ezt még a felvételi időszak megkezdése előtt, tavaly decemberben véglegesítették). Az, hogy az egyes szakokra mennyi a ponthatár, attól függ, mennyi a keretszám, hányan jelentkeznek, és milyen eredményekkel. Nem emelik meg csökkentik manuálisan, hanem egy algoritmus kiszámolja, hogy mennyi legyen.
2016. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tavaly 280 pont volt, az minden bizonnyal azt jelenti, a keretet sem töltötték fel.
2016. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!