Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan segítsek egy olyan...

Hogyan segítsek egy olyan embernek az érettségire való felkészülésben aki több mint 20 éve nem ült iskola padban?

Figyelt kérdés

Esti tagozaton szeretné letenni az érettségit, 2 év alatt. A munka miatt muszáj neki.

Az ottani tanárok mellett én fogok neki segíteni, mint családtag, mert egyszerre fogunk érettségizni.

Hogyan motiváljam ha úgy érzi majd, hogy nem lesz rá képes?

Hiszen este fog hazaérni a suliból és emellett még dolgozni is fog.



2016. jún. 24. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáljon mindig az aktuális feladatra, témakörre koncentrálni, amit éppen tanul. Ha túl nehéznek tűnik egy probléma, akkor mindig meg kell próbálni részfeladatokra szedni, amik már egyesével megoldhatóak. Sok sikert kívánok mindkettőtöknek!
2016. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire jó motiváció, de ritka nagy agysorvadással rendelkezik ma az olyan, aki egy kettest ne tudna mindenből összehozni érettségin.

Irodalom - ha nem az ötös a cél, akkor kb. értőolvasás meg egy kis rizsa.

Történelem - az alap szintén hozható általános műveltségből meg egy minimális utánaolvasásból.

Matematika - na ez húzósabb lehet, simán el tudom képzelni, hogy az átlagos 40-50 éves embernek mennyi fogalma van a matekhoz. Egy 3+5*2 példa helyes megoldása is hatalmas "szakmai" vitákat tud generálni a közösségi médiában :D Gyakorlás a kulcs. Korábbi érettségig végignézése és közben ha valami nem megy, akkor elmagyarázni, hogy mit miért.

Idegen nyelv - na, szerintem ha 20 éve nem tanult semmit akkor ez lesz a fő buktató.

Választott tárgy - földrajz vagy informatika szerintem röhögve hozható kettesre.

2016. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!:)

Remelem vegig tudja majd csinalni, es nem adja fel!

2016. jún. 26. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!