Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tehát akkor én dilis vagyok,...

Tehát akkor én dilis vagyok, és a pontjaim ellenére nem tanulhatok mesterképzésen (gyógyszerészetin)?

Figyelt kérdés

Hamarosan megtudom,felvettek-e a gyógyszerészetire,valószínűleg fel fognak venni... Csak hogy,nagyon el vagyok keseredve,mert nem épp "szokványos" múltam van. 16 éves korom óta járok/járogatok pszichiáterhez,ezer féle gyógyszert szedtem,szorongással/feszültséggel küzdök,emelt kémia szóbelin pl remegett a kezem,amikor a kémcsöveket öntöttem össze...most is szedek gyógyszert,komoly nyugtatót,és vannak tüneteim,szorongok...nem tudom eldönteni,hogy elmondjam-e ezt az egészégügyi-vizsgálaton,vagy ne,mert én rettegek attól,hogy a "Nem alkalmas" kategóriába esek. Letettem két emeltet,ÖNÁLLÓAN,senki nem segített,és a pszichiátriai betegségem miatt szerintetek elzavarnának,nem enge4dnék hogy tanuljak gyógyszerészetin? Tagadjam le a gyógyszereket,a betegséget,a tüneteket,úgysem járnak utána?

Rendkívül el vagyok keseredve,és félek.

21/F


2016. jún. 26. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Eltitkolni szerintem hiba lenne.

A kezelő szakorvosoddal kellene beszélned erről. Az egészségügyi alkalmasságin problémás esetekben ugyanis szakorvosi állásfoglalást szoktak kérni. Ha a szakorvosod támogat, akkor legfeljebb korlátozásokkal, de át fognak engedni.


(Ne haragudj, de ennek korábban kellett volna utánanézned. Nekem is van egy bizonyos, kisebb egészségügyi problémám, de pl. én már évekkel a jogosítvány előtt rákérdeztem a szakorvosomnál, hogy a jogosítványnál lehet-e ebből probléma, és azt mondta, nem, hacsak nem romlik jelentősen valamiért az állapotom (ami nem volt valószínű), akkor szükség esetén támogatni fog - más kérdés, hogy végül szerencsére nem volt rá szükség.)

2016. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az "El titkolni szerintem hiba lenne" dolgot nem magyaráztad el,miért lenne az...

korlátozásokkal? :D Ne viccelj már,az agyam dobom el...

2016. jún. 26. 11:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: Nem gondoltam, hogy el kell:(

Mondjuk lebuksz, mert valami bajba kerülsz, még ki is dobnak az egyetemről, teljesen jogosan, mondván, hogy eltitkoltad a betegséged, és jogosulatlanul jutottál be. Vagy ha már dolgozol, visszaveszik a diplomádat. Ha kárt okozol a betegséged miatt, kártérítésre köteleznek, ha valakinek ártasz vele miatta, akkor még bíróság elé is citálnak veszélyeztetésért. Folytassam? Ez nem játék.

Nem tudom, miért nem lehet erről a szakorvossal beszélni. Különben is, milyen a kapcsolatotok, ha nem tudja, milyen céljaid vannak? Én évente kb. 10 percet beszélek az orvosommal, de tudja, mivel foglalkozom, és mint mondtam, jó előre tudott a jogosítványszerzési terveimről is.

2016. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Te esetleg kompetens vagy a témában? Tehát,gyógyszerészetire jártál,gyógyszerész vagy,esetleg az egyetemen dolgozol? Kérlek válaszolj,mert nagyon szerintem nagyon hülyeségeket írtál,már bocs...
2016. jún. 26. 11:51
 5/13 A kérdező kommentje:

szerintem nagyon hülyeségeket írtál*

Egyébként,remélem más is ír ide,más véleménye is érdekel...

2016. jún. 26. 11:52
 6/13 anonim ***** válasza:

Annyiban vagyok kompetens, hogy mint írtam, nekem is van egészségügyi problémám, van szakorvosom, és nekem is kellett már több dologhoz egészségügyi alkalmassági. Az autóvezetés csak egy dolog, szakmai alkalmasságin is voltam, nekem végül ott sem kértek szakorvosi állásfoglalást, de amíg a dokira vártam, az asszisztens kilátásba helyezte, hogy esetleg kell majd. Ő mondta, amit én itt leírtam, hogy problémás esetekben sok esetben szakorvosi állásfoglalás alapján döntenek, mint ahogy azt is, hogy egyes esetekben korlátozásokkal adják ki az alkalmasságit.

Én mindig konzultáltam előre az orvosommal, és változatlanul neked is ezt tanácsolom.

Ja, és van józan eszem:S

Nagyon nagy felelőtlenségnek tartom a részedről, hogy eddig nem méztél utána, hogy a betegséged a választott pályád szempontjából okozhat-e problémát, hiszen nem újkeletű a problémád.

Sajnálom, hogy úgy gondolod, csupa marhaságot írtam, engem csak a jószándék vezérelt. Szerintem te nem érzed át kellőképpen a helyzeted súlyát. Viszont a stílusod durvaságára tekintettel részemről a kérdésed le van zárva.

2016. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Biztos olyan részletesen leírtam mi a problémám,hogy te "súlyosnak" tudd ítélni. EGyébként,oké.
2016. jún. 26. 12:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a betegségedet ítéltem súlyosnak, hanem azt, hogy gyógyszerészként mennyire felelősségteljes szakmád lesz, valamint azt, hogy a felvételi egy hivatalos eljárás, aminek az alkalmassági is a része, és ha ott hazudsz a betegségedről, annak következményei lehetnek.
2016. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt tényleg neked kell jobban tudnod, de a felvin a gyógyszerészeti szakon nem szerepel feltételként egészségügyi alkalmassági (az SE GYTK-t néztem)...
2016. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha nem lenne fontos, nem lenne alkalmassági. ha a problémád nem súlyos, azt ők meg fogják ítélni, de ha neadjisten elutasítanak, az okkal lesz, hidd el, akármennyire is szar. de ha kordában van tartva az állapotod, én nem gondolom, hogy bármi probléma lehet.
2016. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!