Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészetin első félév...

Gyógyszerészetin első félév milyen? Nehéz belerázódni a gimnázium után?

Figyelt kérdés

2016. máj. 5. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A gimnáziumhoz képest az első félév is nagyon nehéz. Viszont bele lehet rázódni. Nagyon fontos , hogy ebben a félévben megértsd az egyetem működését , a kredit rendszert , a szorgalmi időszak , vizsgaidőszak működést , a félkészülésnek a módját stb. A tárgyak itt még tényleg nagyon egyszerűek , leülsz megtanulod tudod. Viszont hangsúlyozom a gimihez képest ezek a tárgyak is irtózatos nehezek. De félévről félévre egyre nehezebb lesz , amilyen nehezet csak eltudsz képzelni.... De mind ezek mellett gyönyörű a hivatás. :)
2016. máj. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Számomra több volt mint egyszerű. :D

A gimis kémiatudásomat max 20 oldallal kellett kiegészíteni.

Fizikából gimiben 0 voltam, így azt tanulni kellett, de amúgy érdekes volt, mert nem csak nyers tananyag volt, hanem az emberi testtel kapcsolatos fizikai jelenségekkel foglalkoztunk.

A biosz az egy egyéjszakás kaland volt (viccen kívül meg lehetett négyes-ötösre tanulni egy este alatt).

Egyedül a matek volt tanulós. De ha egész félévben hétről hétre tanultál, akkor egész könnyű volt.

Az anatómia meg.. Azt még ma sem értem, miért kell gyógyszerészeten latinul tudni egy csomó dolgot. Mi nem fogunk közvetlenül emberekkel foglalkozni, így nem mindegy, hogy magyarul vagy latinul tudom pl. az adott artériát?!

Összességében csak a matek meg az anat volt olyan, amire igazán kellett készülni.


- egy szegedi gyógyszerészhallgató

2016. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!