Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha választani kell akkor a...

Zyebra kérdése:

Ha választani kell akkor a zskf vagy a crovinus?

Figyelt kérdés
Kommunikáció szakra mennék. Úgy néz ki, hogy 418 pontom lett, ami sajnos nem elég az államihoz, de fizetősön bőven bent vagyok. Ez a két suli között vacillálok. A Zskf egyetem lesz szóval ez egy plusz pont. Sokszor hallom, hogy a corvinus nagyon, jó, de lehúzós és kissé rideg. A zskfről meg, hogy még túl "friss" suli. Nem elég neves. Nekem az is fontos szempont, hogy a nyelvoktatás jó legyen. Német és spanyol nyelvvizsgát szeretnék szerezni az angolom mellé. A gyakornoki állásokról és a tanárokról, tudnátok valamit mondani? Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik személyes tapasztalattal rendelkeznek.

2016. jún. 26. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés szerintem, hogy Corvinus..
2016. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kommunikáció diplomával amúgy sincs sok lehetőséged, de egy corvinus az corvinus... minden szempontból több és jobb a lehetőség ott. Több a diákszervezet, a külföldi kapcsolat, az infrastruktúra, a kollégiumok, minden.

Kommédia szakon eleve nem tudnak szívatni, 10-50 oldalakat kell megtanulni egy vizsgára... tudom, mert szobatársam odajár.

2016. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ha valaki jó szakember, akkor teljesen mindegy milyen diplomája van, meg fogja találni a helyét az életben. Köszönöm az eddigi válaszokat.Egyébként ez a 10-50 oldal komoly?! Nekem azt mondták a kommunikáción is normális tananyaggal kell számolni.
2016. jún. 26. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze, ha jó szakember vagy, akkor mindegy a diploma blablabla.. Ez nem feltétlen igaz! A Corvinusos diplomával sokkal több lehetőséged lesz, mert eleve könnyebben építheted ki a kapcsolati hálódat.
2016. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért köszi a választ.
2016. jún. 26. 16:48
 6/11 anonim ***** válasza:
a kettő közül bce
2016. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet :)
2016. jún. 26. 19:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen jó ez a szakember duma: de miből is tevődik össze: tehetség, szorgalom, motiváció, érdeklődés, áldozathozás, intelligencia (érzelmi, értelmi stb.), képességek stb.


Vagyis egy része ezeknek adott, született, másik része megszerezhetőek. Hiába vagy szorgalmas és baromira hard working, egy szintig tudsz csak fejlődni, ha több elem hiányzik. A felső 2-4% a nagyon jó szakemberek, a többiek átlagosak, vagy rosszabbak.


És én innen megmondom, hogy átlagos vagy. Nem azért mert ismerlek, vagy bármit is tudnék rólad, hanem azért mert a statisztika szerint a legnagyobb valószínűséggel átlagos vagy. De ezt te tudod magadról, az eddigi eredményeid alapján el tudod dönteni.


Ezt azért mondom, mert sokan becsapják magukat, sokan fölé lőnek, sokan különlegesnek gondolják magukat, és emiatt nem tudnak racionális döntést hozni. Ha felvesznek, akkor adj bele mindent, ott jobban ki fog derülni, hogy mennyire vagy jó.


Ezt azért mondom, meg vezettem le, mert egyes szakmákban sikeresnek lenni, elhelyezkedni a piac telítettsége miatt sokkal nehezebb, más szakmákban pedig az átlagosak is jól tudnak keresni, azért mert kevesebben vannak. A kommunikáció szak nem az utóbbi.


Szóval a corvinus nagyobb boost a ZSKF-hez képest, és rohadt sok boost kell egy ilyen diploma mellé. Arról nem is beszélve, hogy ha már fizetős, én a ZSKF-ért nem fizetnék... Lehet 80 ezerrel olcsóbb, de akkor sem ér meg 480 ezret egy jóval gyengébb főiskola.

2016. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy rohadtul oda kell tennem magam, hogy sikeres legyek és, hogy tehetség is kell hozzá. Nem gondolom, hogy én túlbecsülném a képességeimet, sőt. Diszlexiás, diszgráfiás és diszkalkuliás vagyok, de így is nekem lett a legjobb értségim és a legjobb emelt angolom az osztályomból.(A művészettörténetet,ami 99%-os lett, és a törit dicsérettel végeztem, sőt általános nevelőtestületi dicséretben is részesültem) Én azért a 418 pontért én vért izzadtam, a többiek meg ide oda mentek bulizni, de én még este tízkor is tanultam. Tudtam, hogy az olyan suli ahol matek van kilőve, mert a diszkalkuliám révén nagyon nehezen menne.Pedig eredetileg a szociológia lett volna az álmom, de oda rohadtul kell a matek elvileg. Az irodalmat viszont imádom, sőt végül arra jutottam, hogy könyvszerkesztő leszek. Nem tehetek róla, hogy ehhez a szakmához sajna ez a suli kell. Tudom, hogy büfé szaknak hívják sokan, de ez van. Azt is tudom magamról, hogy jól írok (versenyeket is nyertem,tanárok is mondták,iskolaújság főszerkesztője voltam) és nagyon könnyen teremtek kapcsolatot idegenekkel és jó a kommunikációs képességem.Az egyetem alatt gyakornokoskodni akarok (nem álmom az rtl, tv2 stb..) ha kell ingyen is dolgozom, csak legyen lehetőségem tanulni olyanoktól, akik már isten tudja mióta a szakmában vannak. Tudom, hogy átkozottul nehéz elhelyezkedni, de én tényleg az vagyok aki komolyan gondolja és nem csak azért megy oda, hogy ő a tv-ben akar szerepelni. Sőt az angol nyelvvizsgám mellé még egy németet és egy spanyolt is szeretnék. Tudom, hogy így könnyebb lesz elhelyezkednem.

Köszönöm szépen a válaszodat, remélem nem veszed támadásnak amit írtam. Az eredményeimmel pedig nem felvágni akartam, csak szemléltetni, hogy mire is gondolok én pontosan.

2016. jún. 27. 22:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a Corvinustól attól azért tartok, mert sajnos fideszes lett a főnök.És a zskf-en tanítanak corvinusos tanárok. Félek, hogy Pázmányt csinálnak a corvinusból.
2016. jún. 28. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!