Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gundel Károly szki. Idegenforg...

Gundel Károly szki. Idegenforgalmi szak?

Figyelt kérdés
Sziaztok. Aki a fent említett iskolába jár, az írja már le legyen szíves a tapasztalait, hogy milyen. Meg a felvételinél mennyit ér egy nyelvvizsga(angol, B2)? És valaki le tudja ítni a ponthatárokat, meg a felvételivel kapcsolatos tudnivalókat? Előre is köszönöm mindenki válaszát!

2016. jún. 27. 13:06
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Én most leszek 11-es, de kétszer voltam kilencedikes ugye az előkészítő miatt, ami nekem német volt. Sajnos nem tudok segíteni a felvételivel kapcsolatban, mert amikor én kezdtem még nem volt szóbeli, de már jól teszik hogy szerveztek mert sajnos a szakiskolás osztályokban olyan buta gyerekek is bekerültek hogy ihaj... kb hengersori tanulókat megszégyenítő értelmű diákok is jártak (járnak) ide. Tehát röviden ( :D ) már szüntetik meg a szakiskolás osztályokat, hogy fejlesszék a suli színvonalát. Ezért is kapott az A osztály (az idegenforgalmi szak) szakgimnáziumi elnevezést.

Röviden az iskoláról annyit, hogy romhalmaz épület egész jó felszereltséggel (bár annyira nem ismerem a konyhákat). Néhány tanár bőven túl van a nyugdíjkorhatáron, úgy tanítanak. Az idegenforgalmi tagozatvezető tanárnőt a BGE-n is ismerik (ő is 60-as). Az összes tanár kettyós.

És akkor most hosszan. A kéttannyelvű idegenforgalmi szakon minden egyes tanár rendkívül sokat követel. Tényleg csak azoknak ajánlott ez az osztály, akik szeretik a turizmust és határozottan ezzel kívánnak foglalkozni a jövőben. A második tanévben már 3 tantárgyat idegen nyelven tanítanak, ami egyszerűen nonszensz. Főleg, ha 1 éve tanulod az adott nyelvet. Oké, lehet hogy túl elfogult vagyok, mert én csak félreértés miatt járok ide és soha nem is akartam kéttannyelvűbe járni, de így jártam xd A harmadik tanévben már 6 tantárgy megy az adott nyelven. Ezévben 37 óránk volt egy héten… nem volt egy leányálom. Az étkeztetés semmi extra, vannak néha finom ebédek, de amúgy átlagos. Viszont jó nagy adagokat adnak xd Az épületről még annyit, hogy szinte papírból vannak a falai… Az álmennyezet négyzetes berakású, vagy nem is tudom, hogy nevezzem, és jópár helyen hiányzik egy-egy lap. Kilógnak mindenféle zsinórok a plafonból.

Bár lehet hogy te a magyar nyelvű idegenforgalmi osztályra vagy kíváncsi, abban sajnos nem tudok segíteni, de szerintem senki se, mert 2016/2017-ben indul először ez az osztály. Van egy-hét tippem, ki fogja tanítani magyarul a turizmust, és ha bejön, akkor nem fogtok vért izzadni.

Ja, s egyébként szerintem egy nyelvvizsga nem ér semmit középiskolába való jelentkezésnél. (csak az én gondolatom) Majd fősuli/egyetem után örülhetsz, hogy kapsz diplomát, nem kell még ezért is gürizned mint a tanulók 70%-nak :D

Ha bárki gondolja, írok privátot, ha még szeretne tudni néhány dolgot az iskoláról, mert van még mit mesélni :D

2016. jún. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Első válaszoló, akkor neked B.J. az ofőd? :OO
2016. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válasz(oka)t..utolsó, az általad említett tanár az milyen tanár? Tehát,hogy hogy tanít?

Már persze ha téged is tanít...

2016. aug. 30. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!