Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » FONTOS! Tényleg "nem ér...

FONTOS! Tényleg "nem ér semmit" az idegenforgalmi szakmenedzser szak? Mit válasszak? Meddig lehet jelentkezni erre a szakra? és tényleg ilyen rossz a BKF?

Figyelt kérdés

Sajnos nem sikerült a felvételim egy fősulira sem. :(

Andragógiát és turizmus vendéglátást választottam. Nem számoltam azzal hogy ennyire népszerű lesz és nem is vettek fel. Úgy döntöttem, hogy okj-s szak után nézek, de mindenképp két éveset szeretnék.

Utána néztem az idegenforgalmi szakmenedzser szaknak mert az egyik ismerősöm ajánlotta akit szintén nem vettek fel az előbb említett szakokra és azt mondta hogy így ő is oda megy szeptembertől.Most viszont alaposabban utána néztem és csak rosszat olvasok a szakról.Az persze világos hogy nyelvet kell tanulni ..(angolból szeptemberben megyek nyelvvizsgázni középszinten és spanyolul szeretnék majd megtanulni.)Az kérdésem tehát az lenne hogy tényleg ennyire használhatatlan ez a szak?És ha igen akkor ajánlanátok olyan szakokat amik szerintetek jók és nem kell hozzá matek?( persze olyanok segítségét várom akik elvégezték, vagy épp az adott tárgyat tanulják)

Előre is köszönöm a válaszokat!:)) 18/L


2011. júl. 23. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen menedzseres szakok semmit sem érnek, arra valók, hogy két éven át kitombolhasd magad. Az osztályom fele ment erre, most meg fingjuk sincs, hogy mihez kezdjenek magukkal.

Sajna nem tudok segíteni, bár az osztályfőnököm leszólt, hogy én voltam az egyetlen, aki nem ment egyetemre, nem is jelentkezett, többet érek a cukrász szakmámmal, mint majdnem az egész volt gimis osztályom! Legalábbis dolgozni már tudok.

Azért sok szerencsét a keresgéléshez. Remélem találsz valami értelmesebbet. (nem minden az egyetem, hiába mondják.)

2011. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi vagyok mert én is oda szeretnék menni(bocs az offért)
2011. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem ér semmit. Két kezi munkát tanulj. Cukrász, szakács, masszőr + nyelvet és kismillió lehetőséged lesz. Ajánlom mondjuk az óceánjáró hajókat, ahol az átlagfizu 2000 USD (400 ezer HUF), amit 100%-ban félre tudsz tenni, mert mindened megvan ott - kaja, szállás, ja és adómentes.


Felejtsétek el ezt az idegenforgalmi marhaságot. Nekem is ilyen van, hát nagyon nem ezt kellett volna...

2011. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ha a megjelölt szakokra akarsz felvételizni, akkor az idegenforgalmi szakmenedzser jó a turvendhez és tárgyakat is tudsz elfogadtatni a pluszpont mellett:)
2011. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Poénból beiratkoztam tavaly egy ilyenre, csupa hülyeséget tanítanak két évig utánna meg mehetsz ilyen hotelekbe csicskásnak kb ... ha szerencséd van egy jobb utazási irodánál dolgozhatsz nem túl sok pénzért de ha a szakma szerelmese vagy akkor ez nem számít úgyse.
2011. júl. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!