Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár valaki a bajai MNÁMK...

Jár valaki a bajai MNÁMK kéttannyelvű gimnáziumába? Tudnátok róla mesélni?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok, és nagyon érdekel ez az iskola, mert jövőre ide szeretnék nagy eséllyel felvételizni. Érdekelne, hogy milyenek a tanárok, a kolesz, meg összességében a suli. A reál tantárgyakat mennyire erősen tanítják a nyelvek mellett? Hallottam már erről nem túl meggyőző válaszokat.Mik a különbségek az osztályok(a,b,c) között? Ha nem akarok 0.-ba menni, akkor érdemes-e középfokú nyelvvizsgát letenni? A tapasztalataitokra lennék kíváncsi. A válaszokat előre is köszönöm! :)

#kéttannyelvű gimnázium #bajai MNÁMK #német nyelv oktatása
2016. jún. 27. 13:31
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia, én oda járok. Nekem összességében jó a véleményem az iskoláról, szeretek oda járni, bár vannak dolgok, amiket nem szeretek, ezért inkább listába szedem az egészet:


Amiket szeretek:

~KOLESZ- imádom, jó a társaság és a koleszos élet. Olyan az egész, mint egy nagy család, ha mindenki nem is ismer mindenkit személyesen, látásból mindenki tudja, ki kicsoda. Mindig vannak baráti társaságok, akik nagyon jól összeverődnek, és onnantól együtt zajlik az élet, nem mondom, hogy az elején nem nehéz, de megéri. Sajnos elég gyakori a "szobanövény" jelenség, ami annyit tesz, hogy vannak emberek, akik az egész életüket a szobájukban élik le, ők általában kimaradnak a klassz programokból. Relatív szigorú a kolesz. Én például fiú vagyok, és mi szeretünk időnként kimenni esténként a városba ;) Erre van lehetőség, hetente egyszer (11-től heti kétszer) kiveheted a féltizest, ami annyit tesz, hogy fél tízig lehetsz kint, amúgy nyolcig. Kötelező szilencium, azaz tanulószoba van, ami nevelőtől függ, hogy mennyire vesznek komolyan, de az elsőéveseknél általában komolyabban veszik. Ha jó a tanulmányi eredményed, akkor a kötelező szilenciumok számát tudod csökkenteni, de ebbe most nem megyek bele, mert szecskaként nem fontos. (szecska=TE, azaz leendő elsős/gólya) Ezentúl a koleszban van szecskáztatás az év elején, amit a végzősök tartanak, és arra jó, hogy a szecskáknak vicces feladatokat kell elvégezniük a koleszlakók előtt (vicces, nem durva, és sose kell komolyan venni). Ráadásul, ha most leszel nyolcadikos, akkor pont akkor leszel szecska, amikor én végzős ;)

~Tagozatok- Az iskolában 3 tagozatot különböztetünk meg (osztályokról beszélve: ab-tagozat, c-tagozat, d-tagozat). Az ab tagozat, amire pl én is járok, az ún. német-magyar tagozat, ami annyit jelent, hogy a legtöbb tantárgyat (kivéve: kémia, biosz, magyar..stb.) németül, általában német anyanyelvű tanárok tanítják, akik nem tudnak magyarul. Negyedikben német érettségit teszel, aminek tulajdonképpen az az előnye, hogy ha no.ba jelentkezel egyetemre, akkor olyan érettségid van, mint egy német középiskolásnak + harmadikban felsőfokút kapsz németből. Ezen a tagozaton a legtöbb érettségi tantárgyat eleve emelt szinten tanítják, pl a matekot, a történelmet, német irodalom és nyelvtan...stb. Attól függetlenül, hogy német érettségit írsz, természetesen Magyarországon is elfogadják, sőt, sokkal jobb pontszámokat kapsz, mert ugye nagyon sok tantárgyból emeltszintűd lesz, meg ugye felsőfokú, és ezek mind-mind nagyon sok pontot érnek a magyar felvételi rendszerben. Természetesen elég jó nyelvtudást igényel ez a tagozat, ezért ide a legnehezebb bejutni, ha le tudod rakni a középfokút, akkor nem szükséges 0.-ba menned, sőt, akkor hülyeség lenne szerintem, mert én oda mentem, és teljesen úgy érzem, hogy elpocsékoltam egy évet, és nulladik után nagyon gyorsan fejlődik az ember nyelvtudása, bár ezért egyénileg is sokat kell tenni. A c-tagozat, azaz nemzetiségi tagozat, tulajdon képen olyan, mint egy normális kéttannyelvű gimi, azaz vannak tantárgyak németül, vannak magyarul, és a végén kapsz egy magyar érettségit, meg egy német felsőfokút. A d tagozatról semmit nem tudok, de az csak egy szakközép, ahol nem kell nagyon németül se tudni. Na most még annyit megjegyeznék, hogy sajnos kialakult egy egyfajta lenézés a közösségben, ami azt jelenti, hogy főleg 9.-ben az ab tagozatosok lenézik a c,d tagozatosokat, mert hát ugye ab-tagozatra a legnehezebb bekerülni.<- ezt írhattam volna a dolgokhoz, amit nem szeretek, de már mindegy, mert leírtam.

~Nemet tanárok- Az iskolában rengeteg német anyanyelvű tanár van, mert ez egy ilyen különleges iskola, ún. "Auslandschule" ahova nagyon szívesen jönnek tanítani Németországból, így a diákoknak nincs lehetőségük "csalni", és magyarul mondani dolgokat az órán, csak a német nyelv játszik, ami azért elég nagyban hozzájárul a nyelvi fejlődéshez. Ez az elején ijesztően hangzik, de szerintem tök király :D Persze a diákok egymás között beszélhetnek magyarul, már ha a másik diák tud magyarul, mert rengeteg a német, vagy akár a szerb diák, akik csak németül tudnak.

~Partnerarbeit- Nagyon sok órán alkalmazzák azt a módszert, hogy a diákok közös erővel oldanak megy egy feladatot, pl matekórán sokszor neked kell rájönnöd, hogy egy feladattípust hogyan kell megoldani, vagy pl fizikán is gyakran előbb megkérdeznek, hogy, hogyan oldanál meg egy feladatot. Ez szerintem nagyon jó, hiszen így sokkal jobban elmélyül az ember a tananyagban, és sokkal többet foglalkozik vele, most a nyári szünetben is nagyon várom már, hogy jövőre fizikán arról vitatkozzunk a haverokkal, hogy mikor mi történik, és aztán a tanár elmondja, hogy tulajdon képen hogy is van. :D Én is reál beállítottságú vagyok, és nekem ez nagyon bejön.

~Koleszzenekar- Ha játszol hangszeren, akkor érdemes belépned a koleszzenekarba, mert egy remek kis közösség, minden eseményen eljátszunk pár számot, és tök jó a hangulat. Az egyik nevelő tartja az próbákat, de ha próbán kívül gyakorolni szeretnél, bármikor elférheted a zeneterem kulcsát, és felmehetsz gyakorolni. A zeneterem idén lett felújítva, azaz rengeteg új hangszer került be, és egy csomó király erősítő. :D

~Még nagyon sok dolgot szeretek, de most mindent nem írok le :P


Amit NEM szeretek:

~Távolság, Baja, "Déliek"- Ez a legnagyobb ellenérvem a sulival szemben, bár ez egyéntől függ, hogy nekem nagyon más világ. Úgy értem, hogy én pesti vagyok, és nagyon furcsa Bajára járni, egy ilyen kisvárosba, nekem hiányzik az itthoni élet, hiányoznak az emberek, és az is rossz, hogy Baján nincs mit csinálni. Baján még rendes tömegközlekedés sincs. Hosszú az út oda, és ezt hetente 2x meg kell tenni. Ráadásul, ott az emberek is nagyon mások, most nem tudom, hogy te hova valósi vagy, de nekem a "déliek, nagyon furcsák sokszor, ami nagyon fel tud idegesíteni... Sokkal kevésbé szabadok, a lányok túl régimódiak, és az egész városnak olyan unott hangulata van számomra. Ez igazából az én nagy siralmam, de lehet, hogy neked nem ilyen élmény lenne, minden esetre, én nem ajánlom a sulit, ha pesti vagy. Ha Dunaújvárosi, akkor ajánlom. :D

~Idős tanárok- Az iskolában nagyon sok, már nyugdíjas tanár tanít, mert mivel az iskola, nem normális állami iskola, hanem alapítványi, így alkalmazhatják őket. Szerintem ez nem jó, hiszen az öreg tanárok nem a legmodernebb módszerekkel tanítanak, sőt, gyakran azt hiszik, hogy még az ő idejüket éljük.. Ráadásul lassan beszélnek. Olyan lassan, hogy a tej is megalszik a szájukban, nem hogy te az óráján. Hál'istennek ők csak magyar nyelvű tantárgyakat tanítanak...

~Fiú-Lány- A fiúk nem mehetnek a lányszobákba, és fordítva. Ez igazából szerintem hatalmas hülyeség, mert mi történik, ha az ember bemegy? Nem lehet beszélgetni, ismerkedni? Ráadásul, ha van barátnőd, most miért nem mehetsz be hozzá? Sajnos semennyi szabad teretek nincs kettesben lenni, mert ugye szobába nem mehettek, a kolesz meg tele van mindenhol emberekkel. Szörnyű érzés, ha egyszerűen nem tudtok személyes dolgokról beszélni a párotokkal, mert valaki mindig hallja.

~Svábok- Szörnyen idegesítőek, és unalmasok a svábok szerintem, de a suliban sajnos nagyon sokat tanulunk róluk, és a szokásaikról... Elnézést, ha sváb vagy, de ez van, unalmas.


Most hirtelen nem jut eszembe más, ha esetleg igen, majd még leírom, de remélem, ez is segített. Összességében ajánlom az iskolát, ha vannak ambícióid, és tudod, hogy mit akarsz, mert itt kihozzák belőled, hogy miben vagy tehetséges.


U.I.: Remélem, hogy hozzánk jössz, és a szecskám leszel ;) K.Z.

2016. júl. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm, hogy írtál, minden kérdésemre megkaptam a kielégítő választ! :)) Én mindenképp ide szeretnék majd felvételizni, ez az álmom, és örülök, hogy ilyen sok mindent tudtál a suliról mesélni, mert ez nagyon sokat segített.:) Egyébként nem vagyok pesti, sem sváv. :D
2016. júl. 22. 14:03
 3/5 A kérdező kommentje:
*sváb
2016. júl. 22. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:

De milyen átlaggal lehet bejutni?

(Kell központit írni?)

2017. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak; nem kell központit írni :D


Van a nulladik, olyanoknak, akik nem tudnak (olyan jól) németül. Én ide jártam, 4,6os átlaggal vettek fe. Négyes alatt csak akkor reménykedhetsz, ha vannak kapcsolatatid.


Ha rendes A, B, C, Dbe akarsz menni rögtön, akkor nyílt napon van lehetőséged arra, hogy egy 10 percre leülj németül beszélgetni. Semmi tétje sincs, bárki odamehet és a végén elmondják melyik tagozatot ajánlják.

Az átlagról nem tudok pontos adatot... Szerintem ott is 4es és afölött veszik fel a tanulókat


Ha nulladikba mész, és nem buksz meg évvégén, akkor simán továbbmehetsz kettes átlagggal is :D Mondjuk 100%, hogy D-be kerülsz (turizmus szak), DE továbbra is tanulhatsz a suliban.


Melyik tagozatra akarsz menni? :D

2017. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!