Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valami megoldás veszprémi...

Valami megoldás veszprémi iskolaválasztáshoz?

Figyelt kérdés
Most leszek szeptemberben 8.osztályos.Eddig a Medgyaszay iskolát 1.helyen,2.helyen pedig a Vetésit (1+4 éves általános gimnáziumi nyelvi előkészítő évfolyamos képzés) szerettem volna megjelölni.Jobban vonzott engem inkább a Medgyaszay mert nem egy húzós suli,viszont a Vetésiben meg hallottam olyanokat ha valamilyen tantárgyba szar vagy kicsapnak...Eddig anyum támogatta hogy 1.helyen megjelölhessem a Medgyát viszont most teljesen megváltozott és nemhagy beleszolni "mert,hogy nem akarja hogyha felnövök és nem olyan munkát kapok a suli miatt őt hibáztassam..)De én nem akarok az előbbiek miatt menni a vetésibe..:( Mit csináljak?A medgyába naggyon nagy valószínűséggel bekerülnék.Eddig a 7.évvégi vihető pontszámomból 25/22 értem el,csak matekból vagyok 3-as többi fontos tantárgy 4-5.Szerintetek alapból ha 1.helyen a Vetésit jelölöm meg bekerülök?Nagyon nem szimpatikus :((Amugy orvos szeretnék lenni)De ajánlhattok iskolákat Veszprémből ami nem ilyen...gyűjtő suli.Köszi a válaszokat remélem értitek amiket irtam.:D

2016. jún. 28. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha orvos szeretnél lenni, nem a Medgyát ajánlom. Annyira nem erős iskola. De attól független ott is lehetsz jó tanuló az egész rajtad áll.
2016. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Medgya kifejezetten egy sport suli, felkarolja a kézilabdát! És oda (legalábbis a mi sulinkból) a legrosszabb (kettes) tanulók mennek.

Ha orvos akarsz lenni, akkor mindenképp a Vetési bioszt ajánlom. Tőlünk mentek rosszabb tanulók is oda, akik több tantárgyból is hármasak, meg a felvételijük se lett a legjobb, de felvették őket.

Az meg, hogy kicsaphatnak, ha rosszul állsz valamiből az hülyeség! Nem kell ilyenektől félni!

2016. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Veszprémi vagyok, negyedik éve vetésis. Ha orvos szeretnél lenni, a Medgyát nem ajánlom. Elsősorban sportiskola, a versenyszerűen sportolókat támogatják, kiemelten a kéziseket.

A Vetési főleg humán beállítottságú suli, nagyon erős a nyelvoktatás és a biosz szakot is dicsérik. Én francia-magyar kéttannyelvűs vagyok, három osztálytársam is orvosnak készül :) Szerintem innen bármelyik szakról jóval több esélyed van egy orvosira, mint a Medgyából. Átlagban jóval magasabbak a tanulmányi átlagok és az érettségi eredmények is, több a nyelvvizsga (pl nekem is kettő van) és a versenyeredmény. Ezt a kicsapós dolgot már több embertől hallottam, aki nem ismerte a sulit. Való igaz, hogy vannak követelmények, de hidd el nekem, hogy ok nélkül senki sem fog téged kicsapni. Nálunk is volt már olyan, aki harmadszorra pótvizsgázott, mégis itt van még... Az igaz, hogy nem szeretik a lustálkodó, hanyag diákokat, de ez egy erősebb gimiben mindenhol így van.

Persze a Medgyából is lehetsz orvos, de az jóval több otthoni felkészülést fog igényelni szerintem. Szóval ha kitartasz e mellett, én jobban ajánlom a Vetésit. Veszprémi suli még az Ipari, ahol sajnos már megszűnt a gimnáziumi képzés, tehát már csak szakközép. A Lovassyról már biztosan hallottál, én a Vetésivel egy szintre tenném, de míg a Vetési a humán, addig a Lovassy inkább a reál beállítottságú diákokat várja (nagyon erős a matek és az infó szakjuk, de van angol én német is).

Ha van kérdésed a Vetésivel kapcsolatban, szívesen segítek, írj nyugodtan :)

2016. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Amúgy én is veszprémi vagyok.:D De amúgy még nem teljesen döntöttem el hogy a vetési bioszt vagy a "simát" jelöljem meg.:) Picit megnyugtattatok hogy nem annyira vészes a suli mert picit félek hogy az általános sulis 4-es átlagommal (ami szntem semelyik iskolánál nem a vészes kategória) esetleg rosszabb lesz..Majd még szerintem picit átgondolom hogy melyik tanulmányi része lenne nekem jobb a Vetésiben,mivel a biosztanárom jól kicseszett velem és 3.5-re nem adott semmit arra hogy esetleg 4-esre zárjon le,szóval még kérdő a biosz szak.:D A Medgyát meg azért gondoltam megjelölni mert az általános sulim +1/+2 felvételi ponttal "győzköd" minket ha odamegyünk...De ott sem a sportot jelölném,8kötelező évi sportolás bőven elég volt...és szerintem nem is annyira emberiek ott az emberek ahol csak a sport szól,mert csak az lebeg mindenki szeme előtt hogy "győznöm kell,nem érdekel senki,enyém a jutalom".Azért szerintem benthagyom 2./3. helyen a Medgyát ilyen támaszpontnak ha nemvesznek fel a Vetésibe,vagy más olyan suliba ahol nem SÉF-eket képeznek...(Sok Értelmi Fogyatékos) :D Szóval köszönöm a segytségeiteket mindenkinek ment a zöldpacsi. :)
2016. jún. 29. 13:04
 5/5 anonim válasza:
48%

Dilemma egy szál se, nyomás az Ipariba!

Vágtasson veszettül az Ipari Paripa!

2017. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!