Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányszor lehet egy tárgyat...

Hányszor lehet egy tárgyat egyetemen felvenni?

Figyelt kérdés
Már jártam régen egyetemre, akkor 3x lehetett felvenni egy tárgyat, ami 9 vizsgát jelentett. Tavaly egy új szakra jelentkeztem, emlékeztem, hogy idő közben változott a szabály, amiről érdeklődnék. Olyan előző félévben nem sikerült egy tárgyam, 2 alkalommal próbálkoztam vizsgán. Jelenlegi félévben is felvettem, de már vizsgakurzusként, eddig 1 sikertelen. Így most van ebből a tárgyból 3 sikertelen vizsgám és 2 tantárgyfelvételem. A kérdésem az, hogy a következő félévben felvehetem-e harmadjára is tárgyat? Úgy tudom 3 felvétel megmaradt, a vizsgák száma lett kevesebb, 9 helyett 6. A következő félévre így lenne 3 lehetőségem még, ha fel lehet venni harmadjára is a tárgyat.
2016. jún. 28. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs általános szabály a tárgyfelvételre. Valahol tényleg 3, valahol 5, valahol meg esetleg még több. Általános, törvényben meghatározott korlátozás a vizsgák számára van, ez 6 vizsgalehetőség, tehát ha 6 elégtelent szerzel, akkor az intézmény köteles megszüntetni a hallgatói jogviszonyodat.


Hogy nálatok van-e korlátozás a tárgyfelvételek számára, azt a saját intézményed szabályzatában tudod elolvasni.

2016. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) idő közben megtalaltam, 6 vizsgalehetoseg van és max 3 felvétel abban az esetben ha az első 2 felvétellel nem fogyott el a 6 vizsgalehetoseg.
2016. jún. 29. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!