Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Humán tagozatos gimnáziumok?

Bdorkad kérdése:

Humán tagozatos gimnáziumok?

Figyelt kérdés

a neten csak budapesti gimnáziumokat ad ki a kereső.én veszprém megyében élek,de nem kell mindenképpen itt lennie.most megyek 8.-ba és nagy a tovább tanulás para.

előre is hálás vagyok a válaszokért!



2016. jún. 30. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is veszprémi vagyok, negyedik éve tanulok a Vetési Albert Gimnáziumban francia-magyar kéttannyelvű szakon. Elsősorban nyelvekre specializálódott a suli, de a biosz szakot is sokan dicsérik. Az alábbi szakok közül választhatsz:

- francia magyar kéttannyelvű

- spanyol-magyar kéttannyelvű

- biológia

- német

- emelt angol

- általános gimnáziumi osztály

Általában elmondható, hogy a két kéttannyelvű szak a leghúzósabb, de ezek adják a legtöbb pluszt is. Már most két nyelvvizsgám van, jövőre kapok egy felsőfokút az érettségihez. Nagy előnye ennek a szaknak a sok utazás is (ami amúgy az egész Vetésire jellemző). A mi osztályunk minden évben másfél hetet töltött kint Franciaországban, illetve voltunk Svájcban, Monacoban és Olaszországban is. Sok a cserediákprogram, és épp most volt lehetőségem 3 hónapot teljesen ingyen eltölteni Franciaországban. Belinkelem a suli honlapját, nézz körül, ha érdekel, szívesen mesélek róla, írj nyugodtan :)

[link]

2016. jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, folytatom közben a többi sulival. Ezeket nem ismerem olyan jól, szóval majd rákeresel neten, ha gondolod. A Lovassy szintén veszprémi gimi, és bár leginkább a reál vonalon erős (matek, infó), vannak nyelvi szakjai is. A Padányi Katolikus Iskolában van külön humán szak, bár itt a képzési szint szerintem messze elmarad a Vetési/Lovassy mögött.

Nem Veszprémben, de a közelben van még a Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium Almádiban. Ismerőseim járnak oda, nagyon vegyes véleményeket hallok róla. A Lóczy Balatonfüreden van, róluk sajnos nem nagyon hallottam még.

2016. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2016. júl. 7. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!