Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a veszprémi Lovassy...

Vélemények a veszprémi Lovassy Lászlóról? Milyenek a nyelvi tagozatok? Na és a matek? Közösség?

Figyelt kérdés

2016. jún. 30. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Erős, elit iskola hírében áll, több ismerősöm is jár oda, nagyon szeretik. Elég nagy a hajtás, sok verseny, felkészítők, stb, de aki oda jár, az ezt elfogadja - nem hallottam még miatta panaszkodást. A matek a leghúzósabb, ide a legnehezebb bekerülni, a nyelvi szakokra és az infóra valamivel könnyebb. Az egyetlen negatív, amit talán mondani tudok, hogy nem utaznak olyan sokat a diákok. Én pl Vetésis vagyok (szintén Veszprém), és jóval többet utazunk, mint a Lovassys barátnőm osztálya (mindketten nyelvi szakon vagyunk). És ezt már más is megjegyezte.

Az ország legjobb egyetemeire mennek tovább után az ott végzettek. Ha van hozzá elég pontod, szerintem csak jól járhatsz vele :)

2016. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat :)))
2016. jún. 30. 22:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nyelvi szak nagyon gyenge, szóval ha az érdekel akkor jobban jársz az almádi kéttannyelvűvel, ezzel szemben a német tagozat elég erős. Matek húzós mondjuk oda amúgy is az elvetemültek jelentkeznek, sok a Kossuth matek tagozatról jött. :) Az infó erős, de nem az a teljesíthetetlen. Versenyre szeretnek küldeni, erős gimi, viszont azért itt is van aki nem bírja és a végén nem tanul tovább vagy gyenge eredménnyel. A lehetőség azért adva van. :)


A közösség változó, vannak összetartó osztályok, de vannak olyanok ahol sok a belső viszály ez attól függ inkább kik kerülnek egy osztályba (mondjuk ez mindenhol így van).


Ami kissé kellemetlen volt számomra hogy mivel nagyon jó eredmény kell sokan úgy kerülnek be és vészelik át, hogy tehetős családból jöttek akik tudják fizetni a külön tanárokat, úgyhogy nagy részt azért pénzesebb diákokról van szó. Ami alapból nem gond, de nem mindig vették figyelembe hogy az adott programot/ballagási ruhát/extra valamit stb. nem mindenkinek olyan könnyű kifizetni meg nekik ezek nem nagy összegek, addig aki szegényebb annak nem feltétlen futja mindenre. Meg azért sokan felvágnak vele hogy milyen háttérrel rendelkeznek (nyilván nem mindenki, de én pár éve végeztem és addig sokszor tapasztaltam ezt, nem tudom azóta mennyire változott).


Alapjában azért javaslom, a tanárok nagy része aranyos. :) A matek a tagozatosoknak húzós, amúgy tanár és egyénfüggő, nekem nagyon jó matektanárom volt, annyira nem vagyok matekzseni, de 4-5 voltam általában. :)

2016. jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a kimerítő választ :)
2016. júl. 1. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Az előzővel néhány dologban nem értek egyet.

Az angol szak nagyon jó, oda a legnehezebb bejutni, habár az csak 16 fős. A matek nehéz, bekerülni se könnyű, de nekem rengeteg olyan ismerősöm van, aki angolra nem került be, de matekra igen. (Az angol szóbelik jól sikerültek nekik.) Az Infóra nagyon könnyű bekerülni és németre is, és egyik sem olyan erős! Legalábbis jelenleg ez a helyzet!

2016. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszi a választ :))
2016. aug. 10. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:

5.: Hát, azért a német nem olyan egyszerű. Persze, ha megy a német, aklor könnyebb, de azért eléggé nyomatják a nlmetes tantárgyakat, míg angolon sok ideig nem volt gyakorlatilag semmi plusz. Egészen a most végzett emberekig heti 5 angol volt nekik is, mint az évfolyamon a töbvi első idegennyelvesnek is, most lesz az, hogy nekik marad a heti 5, a többieknek heti 3.

Az infó tagozat lényegében nem nehezebb. A programozás nem olyan sok, meg lehet vele birkózni.


-


Veszprémi Lovassy Lászlóról kevesebb véleményem van, de itt olvashatsz róla: [link]


A nyelvi tagozatok hasznosak tudnak lenni, főleg németen kapsz szókincset, de az angol akkor ajánlott, ha csak szereted az angolt, és nincs különösebb elképzelésed. Nagyonbsok múlik a tanárokon, hogy mennyi tudást szerzel az iskolának köszönhetően, mennyit magadtól.


A matek is tanárfüggő szerintem, de meglehet vele lenni. A matek hasznos a későbbiekben mérnöki pályákon, meg gondolkozásban. Illetve vannak plusz dolgok, amik más tagozaton utolsó két évben fakultáción sem kerülnek elő, például a mátrixok. Viszont fontos megemlíteni, hogy a heti 5 tesik, meg egyéb óraszámváltozások miatt, a most ballagott osztály volt matek specializáció, a mostani végzősök már csak emelt matekosok. Régi rendszerben kezdték (az egész évfolyam amúgy), viszont az új csökkentett óraszámban folytatták második évtől.


A közösség változó, mint fentebb is írták. Az infó tagozat összetartóbbnak tűnik, talán azért, mert az infósokat sokan nem szeretik. Igazából nincs ellenségeskedés, ha mégis van, inkább baráti szinten, hogy te matekos vagy, menj innen, vagy, németes kislány, hasonlók. Nem tudom, alsóbb évfolyamokon mina helyzet, de nálunk néha előfordult ilyesmi. Kár, hogy az infóról és az AJTP-ről (most már csak általános tagozat van helyette), nem érdeklődtél.

2016. aug. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2016. aug. 31. 12:36
 9/10 anonim válasza:
100%
Több volt szobatársam is oda jár. Arogámsak és beképzeltek, de legalább okosak.
2017. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
sziasztok! Lovassy angol tagozatra milyen a szóbeli? Milyen szinten kell tudni? miket kérdeznek?
2023. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!