Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi vagy gyogyszereszeti...

Orvosi vagy gyogyszereszeti egyetem mellett tudnek jobban modellkedni?

Figyelt kérdés
1 eve modellkedem es mostanaban fogok kulfoldre is utazni. Azt hallottam orvosi egyetem mellett erre nem nagyon van ido, viszont halasztani nem szeretnek, mi a helyzet a gyogyszereszetivel? Ott mennyi idom es lehetosegem lenne erre?

2016. júl. 2. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerészeti mellett sincs sokkal több időd (kötelező gyakorlatok, azokra felkészülés, stb.)
2016. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Bizony, nálunk gyógyszerészeten rengeteg kötelező gyakorlat van, amit nem lehet kihagyni. Orvosi igazolás is csak két gyakorlat alól ad felmentést. Más igazolás nem elfogadható. Többnyire ezt a két órát is pótolnod kell utolsó héten.

De megoldható természetesen, akárcsak az orvosin. Mindenkinek arra van ideje, amire időt szakít, és mindenki maga állítja fel a saját prioritási sorrendjét.

Én gyógyszerészetet tanulok, nálunk van egy modell csaj, aki alapjáraton jövőre negyedéves lenne, de ennek ellenére is lesz jövőre másodéves tárgya, mert csúszott. Hogy most a modellkedés miatt, vagy se, azt csak ő tudja, de folyton jár fotózásokra, ami a tanulásra szánható értékes időt rabolja.

De szerintem nem fizet annyit a modellkedés, hogy fedezze a csúszás árát.. Annyit nem is ér.


U.i. Ez a "ha nem jó az orvosi, akkor jó lesz a gyógyszerészeti" felfogás sürgősen eltörölendő mindenki fejéből. Aki orvos akar lenni első körben, az úgysem fogja elvégezni a gyógyszerészetit, mert nem fogja szeretni azt, amit tanul. Ezt tapasztaltam azoknál az (ex)évfolyamtársaimnál, akik lecsúsztak orvosiról, de még éppen bejutottak gyógyszerészetire. Fél évig bírta többségük, utána passzivált vagy kiiratkozott, de már addigra elhasznált 1-2 ingyen félévet.

Meg hát szerintem nem éri meg a modellkedés miatt nem elkezdeni az orvosit. Ha egyszer orvos szeretnél lenni, akkor legyél az, és dobj félre minden mást (a modellkedést is). A gyógyítás egy hivatás, amiért mindent meg kell tenni, és ha már a modellkedés elveszi tőle a kedved, akkor igazából nem is tudom mit mondhatnék erre.

2016. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Passzivált vagy kiiratkozott... Nagyon nem mindegy. Mind az orvosit, mind a gyógyszerészetit rengetegen végzik el csúszással, de attól még lehetnek jó szakemberek... Aki szerint nem, annak fogalma sincs, milyen ÁOK-ra vagy GYTK-ra járni. Vagy egyáltalán egyetemre.
2016. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem mindegy. Nem is azt írtam, hogy a kettő ugyan az. Csak elfelejtettem odaírni, hogy passzivált egy félévre, után most év végén kiiratkozott az, aki még nem tette meg.

Senki sem állította, hogy aki csúszik, az nem lesz jó szakember. Csupán annyit mondtam, hogy a modellkedésnek köze lehet abban, hogy a leányzó csúszott. De nem írtam, és nem is állítom, hogy bármivel is kevesebb az a hallgató, aki nem végzi el a lehető legrövidebb idő alatt a képzést. Tekintettel arra, hogy nálunk a hallgatók fele legalább egy évet csúszik.


"annak fogalma sincs, milyen ÁOK-ra vagy GYTK-ra járni. Vagy egyáltalán egyetemre."

Nem tudom eldönteni, hogy ezt most nekem címezted-e vagy sem, de ha igen, akkor is indokolatlannak tartom. Ez maximum csak provokáció részedről.

2016. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!