ELTE, BME vagy SZTE?

Figyelt kérdés

Szóval én jövőre fogok érettségizni és programozónak szeretnék tanulni. De mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai és nem tudok dönteni.

Szeged az azért lenne jó, mert nagyon jól ismerem és az ottaniak javarészét is. Közel is van és lakásunk is van ott. De elég alacsony a ponthatár és ott az első évben rengeteg embert kirugnak/megbuktatnak.

Pesttel az a gondom, hogy messze van nagyon és ott nem ismerek semmit és snekit. Szóval ott eléggé elveszve lennék. Viszont az ELTE-t mindneki ismeri és vannak jó külföldi kapcsolatai. És igaz, hogy viszonylag magas a ponthatár, de akit felvesznek, az bent is marad.



2016. júl. 2. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

azt amúgy honnan veszed, hogy akit felvesznek bent is marad? Ha sok pontot vitt, de nem bírja a gyűrődést/ nem fekszik neki ennyire, akkor senkit nem érdekel, hogy hány ponttal mentél oda. Attól mert alacsony a ponthatár, az nem tükrözi a szak nehézségét. Kémiára 360 körül szokott lenni a ponthatár, mégis iszonyat nehéz elvégezni.

Döntsd el, hogy mi fontosabb neked. A hírneve, mennyire teheted meg, hogy koliba lakj, ossz-szorozz, hogy jönnél ki anyagilag stb.

2016. júl. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sajnos nincs igazad, ahol magas a ponthatár, ott egyáltalán nem biztos, hogy bent maradsz, sőt..


a három közül a BME a legnehezebb, legszivatósabb

ELTE-n tanulod a legtöbb elméleti matekot


Sok hasonló kérdés volt már itt a témában, ajánlom neked a következő google keresést, nagyon is érdemes visszaolvasgatni:

"site:gyakorikerdesek.hu bme elte szte informatikus"

2016. júl. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Hát először is el kellene döntened, hogy programtervező informatikus szeretnél-e lenni, vagy mérnökinformatikus, mert nagyon más a kettő.

De én a Szegedi Tudományegyetemet javasolnám, talán a legelismertebb vidéki egyetem, Sunshine City meg gyönyörű város. Ha ott van lakásotok, fölösleges Budapestre jönnöd. Azt az energiát, időt és költséget, amit utazásra és lakhatásra fordítanál pedig fordítsd a tanulmányaidra.

Az alapképzést végezd el Szegeden, mesterre már feljöhetsz BP-re.

2016. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"Viszont az ELTE-t mindneki ismeri és vannak jó külföldi kapcsolatai. És igaz, hogy viszonylag magas a ponthatár, de akit felvesznek, az bent is marad."


Az ELTE-IK-n végeztem és tapasztalatból mondom, nem igaz, hogy akit felvesznek, bent is marad. Nagyon sok ismerősöm kibukott vagy egyetemet váltott, mert nem bírták a túl sok matekot.

2016. júl. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!