Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE Külker vagy Óbudai Keleti...

BGE Külker vagy Óbudai Keleti Károly?

Figyelt kérdés
Kereskedelem és marketinget jelöltem mindkettőn, és nemsokára le kell adnom a végleges sorrendet, még egyszer módosíthatom. Ha a belvárosban laknék, érdemes lenne azért 2x55 percet tömegközlekednem napi szinten, hogy a bge-re járjak? Ér annyival többet a diplomája mint a Keleti Károlyé, ahol 15 perc alatt ott lennék?

2016. júl. 3. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

2 órát tuti nem utaznék napi szinten városon belül, mind vizsgák, mind bármi más miatt, érdemes a közelséget preferálni és főleg, hogy ennyire nagy különbség nincs a két hely között. A BGE hallgatói fórumokon, interneten - szóval nem én állítom - nagy hangot adnak az elégtelenségüknek az iskolával, ráadásul pontosan a külkerrel kapcsolatban. Nem hiszem, hogy van olyan állás amit te ne kaphatnál meg, egy BGE kereskedelem diplomával szemben, itt sokkal fontosabb a magas angol nyelvtudás + gazdasági szaknyelv a gyakorlati idő alatt szerzett tapasztalat, ráadásul a BGE-n nagyon kevés hallgató lehet duális képzésben, néhány emberről beszélünk, pedig több százan vannak a szakon.

OE, már csak a közelség miatt is. :)

2016. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy a városon belüli elhelyezkedés nem lehet szempont.


Az egyetem neve, a tudás minősége, a lehetőségek amit nyújt, ezek kellenek, hogy döntsenek.

Illetve ha van tandíj, anyagi lehetőségek persze sajnos befolyásolhatják az embert.


De a városon belüli utazás nem. Illetve a Külker közelében nyilván az albérlet is jóval olcsóbb.



A BGE ezerszer nevesebb mint a Óbudai Egyetem.

A kereskedelem és marketing szakot nem ismerem konkrétan. De a BGE említett kara a régi Külkereskedemi Főiskola.

Talán Külker téren még a Corvinussal is vetekszik.

De az Óbudai Egyetemet biztos, hogy előzi.


Viszont nyilván az adott szakról is alaposan kellene tájékozódni.


Végül mit választottál és mik lettek a tapasztalataid?

2020. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azóta már el is végezhette. (#1 voltam :D)
2020. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet. De talán így jobb is, mert hosszabb idő távlatából már jobban látja.

Ha még olvassa persze.

2020. nov. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!