Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztatlan tanári képzés?

Az osztatlan tanári képzés?

Figyelt kérdés

Az osztatlan tanári képzéssel kapcsolatos információk érdekelnének. Mennyire nehéz párhuzamosan két szakot végezni? Szabadidő marad mellette?

Az érettségim matekból, töriből és magyar nyelv és irodalomból négyes lett, angolom sajnos kettes, biológiám emelt szinten ötös lett! Elfogom tudni végezni a tanárit?

A fő szakom a biológia lesz, mellé vagy a kémiát vagy a földrajzot szeretném választani. Még nagyon vacilállok rajta, kémiát szeretném mert sokkal jobban kapcsolódik a biológiához és később magántanárként is sokkal keresettebb lesz, mint a földrajz.

Tehát akinek van információja a képzésről írjon.

Köszönöm előre is!

Eszterházy Károly Egyetemen szeretném elvégezni, majdnem kifelejtettem! :)



2016. júl. 5. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ezek szerint még nem jelentkeztél?

Emelt ötös biológiával el fogod tudni végezni. (3 szóba írva az el fogom tudni-t.)Nincs abban semmi különös, hogy a tanári két szak, az nem olyan, mintha jogásznak meg mérnöknek tanulnál egyszerre. Belefér az idődbe, és természetesen marad szabadidő is.

Nem tudom, honnan veszel ilyet, hogy főszak, nincs főszak, szak van. Két egyenrangú. Az Eszterházy Károly főiskola, nem egyetem.

2016. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát úgy értem, hogy főszak, hogy azt akarom mindenféleképpen tanulni, másodiknak pedig amit lehet mellé párosítani.

Eszterházy Károly Főiskola, július elsejével Egyetem lett, és sajnos még nem adtam le a jelentkezésemet, de bánom már nagyon.

Ha ötös az emelt érettségi az miért eredményezné hogy elfogom tudni végezni?

Köszönöm szépen a kommentelésed, aranyos vagy. :)

2016. júl. 5. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a biológia emelt meglehetősen nehéz, ezek szerint magvan a szorgalmad, a tudásod és az érdeklődésed hozzá.
2016. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, szorgosan felkészültem rá! Csak egyetem után tudjak elhelyezkedni :/ ezért kéne kémiának a másik szak, biológiához is sok helyen kapcsolódik.
2016. júl. 5. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen szakon tanulok, bár nekem volt már előéletem ezelőtt, szóval ez már másoddiploma lesz.


A biológiai emelt szintű, sajnos ellent kell hogy mondjak a másik hozzászólóval nem biztosíték semmire, ugyanis alapvetően más jellegű a megközelítés, és a tananyag a biológia részéről.

Ha van egy erős alapod, az nagyon hasznos tud lenni, de nem fog mindenben kisegíteni. Egy jó emelt szintű a kitartásodat, a szorgalmadat mutatja, de én nem használnám arra, hogy egyéb jövendölésre használjam.


Az viszont, hogy nincs érettségid a második tárgyadból az nagy hátrány. Ez hátrány a földrajznál is, és a kémiánál is. Ezt próbáld pótolni legalább egy középszintű érettségivel, amit minimum 80%-nak kell lennie, és tényleg legyen alapod. A kémiához nagyon kell egy fajta előélet, mert ha hirtelen bekerülsz a kémia világába, akkor nagyon kellemetlen lesz a kezdeted. Sok helyen vannak felzárkóztató tárgyak, amikor alapvető dolgokat oktatnak pl.: általános kémiai számításokat, vagy matematikai kémia alapjai stb stb szóval sok helyen adnak alapozást, de nem mindenhol. Debrecenben, és Szegeden adnak, de a többi helyről nem tudok.


Készülj fel arra, hogy alapvetően az első 3 év egy amolyan bsc diplomai képzés. Ha összehasonlítod a szaktárgyaid bsc képzési hálóját a saját képzési hálóddal, akkor fogod látni, hogy az elején lefed egy bsc képzést (pár öltelék tárgyat szabadon felvehetsz). Közben párhuzamosan mennek majd pedagógiai, és pszichológiai tárgyak (didaktika, pszichológia a nevelésben-oktatásban, társadalompedagógia stb stb). Ezután viszont elkezdődnek azok a tárgyak, amikor tanulod a tárgyad oktatását, azaz szaktárgyak jönnek, illetve fel kell venned több msc tárgyat ( pl.: kristálytan, állattan II-III, molekulatudomány stb stb). Ezután pedig jönnek a próba tanítások, a fokozatos iskolába szoktatási periódus. Na erről konkrétan nagyon kevés pozitív tapasztalat van a rendszerben, ugyanis jelenleg nincs nagyon alapja.

No de nem húzom a választ, konkrétan kérdezzél rá, hogy mit szeretnél tudni, és ha tudok akkor válaszolok!


Annyit még hozzátennék, hogy amit oktatni kívánsz tárgyat azt szeresd, azt kedveld, mert ha csak azért választod, mert lehet vele magánórákat adni, akkor nagyon nehéz lesz a dolgod. Szeretni kell, pláne az összetett természettudományi területek tárgyait. (nem bántásként írom, de tényleg legyen benned egy szeretett, egy áhítat a tárgy felé)

2016. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan tanáris vagyok, egri, de az ELTE-n tanulok (angol-magyar szak). Nincs olyan osztatlan tanárin, hogy főszak, hanem fentebb jól mondták, mindkét tárgyat egyenlő mértékben tanulod, plusz lesznek még pszichó és pedagógia tárgyak is. Az egri egyetemnek (de fura ezt így leírni, te jó ég XD nekem már csak fősuli marad) elméletileg jó a tanárképzése, viszont ahogy hallottam, nem egy nagy kunszt elvégezni. Nálunk az ELTE-n, ahogy hallottam, természettudományos tanárisokat eléggé szivatják, a kémiások pl. ugyanazokat a tárgyakat tanulják mint a leendő vegyészek, meg mi is kb. ugyanazt a tananyagot tanuljuk az angol szakon mint az anglisztikások, magyaron mint a magyarosok, csak nekünk ez két szak és még a plusz modulok miatt is többet kell tanulni jóval, mint az anglisztikásnak, magyarosnak. Szerintem is fontos, hogy mindkét tárgyadból legyen érettségid, bár el tudom képzelni, hogy itt Egerben jobban elnézik az ilyen dolgokat a tanárok, elvégre alacsnyabbak a ponthatárok. Amúgy egyelőre még nem kicsit káoszos ez az osztatlanos rendszer, mivel 2013-ban vezették be, és ugye a középiskolai tanári 6 éves; ergo akik 2013-ban kezdték, még csak harmadévesek. Perpillalanat fogalmunk sincs, hogy kell-e a nyelvszakosaknak egy másik nyelvből középfokú, vagy hogy pontosan milyen is lesz az egyéves szakmai gyakorlat a képzés végén. Remélhetőleg kitalálják, mire mi odaérünk.
2016. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy hallottam ,hogy a tanári képzés nagyon jó Egerbe! Voltam anno nyílt napon is nekem bejött...

Mert ahogy nézem a felvételi követelményeket, biológia-kémia szakra nem kötelező a két szakból való érettségi, hanem két természettudományi tantárgyból legyen érettségid, de mindegy ,hogy miből...

2016. júl. 5. 23:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy nem kötelező, de mondjuk úgy, jobban jársz, ha a másik tárgyadból is érettségizel. Nálunk angol-magyaron angolból volt kötelező az emelt, de többen magyarból is megcsináltuk. Aki magyarból nem emeltezett, az úgy általában, ahogy levettem, nehezebben gyűrkőzik meg a tananyaggal. És ez csak egy középszint-emelt különbség... nem tudom, milyen suliba jártál, de én sima gimibe, és heti 2 óta kémia volt. Ezzel kb. semmire nem fogsz menni egyetemen, kell már egy alap tudás hozzá. Nem azért, mert közelező, hanem mert ezzel megkönnyíted magadnak az egyetemi éveket.
2016. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!