Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon lehetséges lenne?

Vajon lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Nagy hülyeséget csináltam, elszámoltam a kreditpontjaimat, és most derült ki, amikor abszolválni akartam, hogy hiányzik 3 kreditem a "szabad kredit" kategóriából. A helyzetet bonyolítja, hogy fel vagyok véve egy német egyetemre, ahol októberben kezdek, így nem is tudnék reguláris órára bejárni a következő félévben.

Kínomban viszont támadt egy elég elvetemült ötletem. Mivel anyanyelvi szinten tudok németül, és ezt C2-es nyelvvizsgával igazolni is tudom, vajon elképzelhető lenne egy olyan megoldás, hogy bekéredzkedjek egy német nyelvi órára a germanisztika szakon, amire tekintettel a C2-es nyelvvizsgámra nem kellene bejárnom, csak megkapnám az osztályzatot és a kreditet? Vagy esetleg félév végén valami vizsgát tegyek a félév anyagából? Szerintetek benne lennének valami ilyesmiben?


Tudom, elég vad elképzelés, ezért is teszem fel először itt, anonim módon a kérdést, hátha van valaki, aki jobban ismeri az ELTE germanisztika tanszék rugalmasságát...



#egyetem #német #ELTE #abszolutórium #kreditszerzés #germanisztika tanszék
2016. júl. 6. 02:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Vegyél fel valami olyan tárgyat, amire nem nagyon kell bejárni. Beszélj a tanárral, mondd el neki a helyzetet. Biztos, hogy meg lehet vele beszélni, hogy a félév végén kelljen csak levizsgáznod. Nem tudom, melyik egyetemre jársz, de a BME pl tele van ilyen kamu szabvál tárgyakkal, amiket nulla bejárással és nulla erőfeszítéssel meg lehet csinálni.
2016. júl. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg ez lesz, vagy valami tömbösített órát fogok felvenni. Amúgy köszi a választ!
2016. júl. 8. 00:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Sikerült megvalósítani? :) Én ELTE germanisztikán végeztem, szerintem nagyon rugalmasak, mindent meg lehet oldani a tanárokkal.
2016. szept. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!