Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » [e-felvi] Most akkor pontosan...

[e-felvi] Most akkor pontosan mit is kell feltöltenem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy ha mesterképzésre jelentkeztem, mit kell az alapképzésben szerzett diplomámból feltöltenem a rendszerbe. Vagyis elég az a kép oldal, amit a diplomaosztón adtak a kezembe, vagy külön kell a diplomamelléklet is. Ugyebár az utolsóban van benne minden lényeg (jegy, elvégzett tárgyak stb...), magában a diplomában csak annyi áll, hogy elvégeztem a képzést. :S


Remélem, érthetően fogalmaztam. Előre is köszönöm válaszaitokat! :)



2016. júl. 9. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Jaj tudom miről beszélsz, de nem tudom hogyan hívják a tárgyasat.

Ha csak az van ott, hogy felsofokú oklevél másolata, akkor csak az kell. Ha van valami plusz tárgyas, vagy kredites megfogalmazású mondat, akkor az is kell, egyébként nem.

Nekem is csak a diplomám kell mesterre, de tudom, hogy szoktak kérni kredites papírt is, de nem tudom hogy van megfogalmazva a felvin, vagy hogy hívják :D

2016. júl. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez attól függ, hogy mi alapján számolják a pontokat a mesterképzéseden (ez nem egységes, sulinként eltér)


nálunk kellett az oklevél átlaga, a leckekönyv (mert a 2. és 3. év tanulmányi eredményeit is számolják), meg az egyéb eredmények.


Szóval én mindent feltöltöttem, az indexet, az oklevél igazolást, nyelvvizsgát, tdk igazolást, stb

2016. júl. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek! :)


Nekem csak annyi van ott, hogy felsőfokú oklevél. Meg ugye a többletpontos rész. Szóval akkor elég a diploma, nem kell hozzá semmi extra, ugye?

Elvileg itt úgy van, hogy egy bizonyos alapképzést kell elvégezni ahhoz, hogy mehess a mesterre. De arra is van lehetőség, hogy egy nagyban hasonlító alapképzésről jelentkezz, de akkor x időn belül pótolni kell a hiányzó tárgyakat. Vagyis gondolom az utóbbi esetben fontos az, hogy valaki a leckekönyvét is feltöltse...

2016. júl. 10. 06:08
 4/5 anonim ***** válasza:

írtam, nekünk a leckekönyv azért kellett, mert tanulmányi átlagot is néztek, nem csak oklevél átlagot.. neked kell tudni, hogy mit néznek a felvételidnél..


nálunk 50 pont a felvételi tizsga, 20 pont tanulmányi átlag, 20 pont a diplomajegy, 10 pont a tkd, otdk, 2. nyelvvizsga, stb..


melyik egyetem, melyik mester?

2016. júl. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de ezt nem a felviről szedtem, hanem a saját iskolám saját tájékoztatójából.
2016. júl. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!