Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen a gólyákat...

Az egyetemen a gólyákat eligazítják?

Figyelt kérdés
Nem igazán igazodom el az egyetemi élet rejtelmeiben (kredit, órarend, ilyenek), ezeket el fogják mondani, vagy úgy vannak vele, hogy oldjam meg?

2016. júl. 17. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó.
2016. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden fent van a Neptunon, ha valamit nem tudsz, a TO-n megkérdezheted. Az egyetem nem óvoda.
2016. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnézem azt a Neptunt :) köszi :D
2016. júl. 17. 19:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Neptunt csak azután tudod megnézni, hogy beiratkoztál.

Ha már tudod, hova fogsz menni, menj fel a kar honlapjára, és olvasgasd a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot.

De a főbb dolgokról fognak tájékoztatni.

2016. júl. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó, nálunk van mentorrendszer. Erről majd értesülni fogsz hamarosan, miután felvesznek :)
2016. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteme válogatja, hogy a TO-n mennyire mondanak el dolgokat, mennyire segítenek. Az biztos, hogy utánad nem szaladgálnak információkkal, ahhoz hogy valamit mondjanak legalább rá kell kérdezz. Az a legnagyobb változás az egyetemen, hogy tényleg a magad ura kell legyél, nem adják már a kezedbe a tankönyveket, órarendet, stb. (helye válogatja) hanem mindent neked kell összeszedni. Határidőkre, követelményekre figyelni.
2016. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tájékoztatók kiküldését én végigolvastam, abban benne volt mi mit jelent egy kis füzetkében volt összeszedve, illetve megnéztem a suli honlapját, találtam tantervet, gólyacsoportban a felsőbbévesek igazgattak minket és válaszoltak a kérdésekre, tantárgyfelvételről, hány kredit kell egy félévben, meg minden másról. Órarendet nekünk pl kiküldték, de tudom hogy sok helyen nem, maximum mintatantervet találni a sulihonlapon, ilyesmik.
2016. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 18. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:
ha még releváns a dolog, nekem nem nagyon mondott az egyetem semmit, de van facebook csoportunk, és ott a felsőbbévesek sokat segítenek bármilyen kérdésben, szóval mindenképpen nézd meg, hogy neked is van-e ilyen
2016. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!