Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen a legszínvona...

Melyik egyetemen a legszínvonalasabb a nemzetközi gazdálkodás szak?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok az egyes egyetemeken? Idegen nyelven tanuljátok vagy magyarul?

2016. júl. 11. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

A BME próbál megküzdeni azzal a ténnyel, hogy a nagy többség még mindig csak műszaki egyetemként tartja számon és a gazdaság nem illik a profiljába. Ehhez képest viszonylag nagy matematikai elvárások vannak a közgazdasági oktatás a 3 közül itt még le van maradva.


A BGE-n érdemes utánakeresni, hogy kell-e idegennyelvi hozzájárulást is fizetni, ha nem, akkor akár francia nyelven is megérheti tanulni :) Egyébként pedig magyar nyelven a Corvinuson, tévhit, hogy a nyelvoktatás itt nem megfelelő, (ez kb 5-6 éve volt igaz) Azóta cserélődött néhány tanár, a szakmai (gazdasági) nyelvoktatással nem lehet gond! 4 félévig ingyen tanulhatod, a másik 2-ben pedig 20-40ezer / félév attól függően hány sávosan veszed fel (ami egyébként még mindig befektetés, hisz a szakmai nyelvoktatás 4-5K/óra Budapesten, és ehhez képest alaposan közgazdasági szemléletmódot is kapsz, ami miatt annyira értékesnek tartják az egyetem (a kar) diplomait.


Azért az idegennyelvekre tértem ki leginkább, mert a nemzetközi gazdálkodás leginkább erről szól, a gazdasági kommunikáció az egyik legfontosabb része, mindenképpen figyelembe veendő. Egyébként ez a 3 a legjobb döntés országosan, akár BGE/BME/BCE, ha máshol van ilyen oktatás az csak a 4.-10. hely között lehet. Szóval ez a három legjobb döntés.

2016. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy melyik a legszínvonalasabb, de azt tudom, hogy melyik a legalja... A BGE-re ne jelentkezz, mert egy igazi f*s! A tanárok nem beszélnek angolul, utálják a fiatalokat, lustának és butának tartanak mindenkit, holott a tanárok nem tudnak angolul (az angol nyelvű képzésről beszélek)... ki mernek állni órát tartani angol tudás nélkül. Talán van két tanár, aki becsületesen beszéli az angolt, a többi nagyon buta a nyelvet tekintve... a cserediákok is panaszkodnak, mert nem értik a tanárt, nevetséges az egész... bánom, hogy oda jártam, nagyon megszívatnak, ráadásul pofára osztályoznak, és becsapva érzem magam... kifizettem egy rahedli pénzt, és úgy érzem, felesleges volt... szerintem a BGE-t felejtsd el! Inkább fizess többet, menj másik egyetemre, vegyél fel diákhitelt.
2016. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? :O Én épp a BGE-re akarok menni.
2017. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A BCE-n a legjobb ez a szak. Magyarul tanulom, a szakma magyar legjobbjai mind itt tanítanak, és a Corvinussal elég sok előny jár még amit más magyar egyetemen nem kapsz meg. Ha a magas ponthatár nem jön össze, másodiknak szerintem a BME-et jelöld be. A kapcsolatrendszer és a diákszervezeti élet ott lehet talán a második legjobb egy közgazdásznak. BGE-n csak PSZ-en zajlik értelmes képzés (számvitelből van olyan jó mint a BCE, viszont a pénzügy szakirány az a Pénzügyi Labor miatt BCE-n jobb).
2017. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!