Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Órák felvétele egyetemen?

Órák felvétele egyetemen?

Figyelt kérdés
Hogy kell ezt elképzeljem? Fogalmam sincs erről az egészről és nem akarok tájékozatlanul az egyetemre menni. Szóval hogy kell ezt? megvannaknadva az órák én meg csak felveszem a Neptunban és kédz? és honnan tudom hogy ezzel meglenne a féléventi 30 kreditem? Mivan ha ütik egymást az órák de kellenek a kredithez?

#egyetem #kredit #Neptun #tárgyfelvétwl
2016. júl. 18. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Van egy mintatanterv, abban benne van minden órád, amit teljesítened kell ahhoz, hogy meglegyen a 180 kredit. Ezt letöltheted a suli honlapjáról, de mi pl. beiratkozáskor is kaptunk egyet kinyomtatva. Ez alapján fel tudod venni az órákat. Minden órának megvan a kódszáma, ami alapján rá tudsz keresni a Neptunban. Van amelyikből több időpontban is meg van hirdetve óra, több tanárnál, te választhatod ki melyik a szimpi. A 30 az optimális kreditszám, de ha nincs meg rögtön, akkor sincs semmi baj, lehet sakkozgatni. Egyik félévben többet felvenni, következőben kevesebbet, stb.
2016. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!:)
2016. júl. 18. 17:13
 3/10 anonim ***** válasza:
azért ha nincs meg valamelyik fontosabb tárgy, igencsak befigyelhet a csúszás, mert későbbi félévben amikor újra felvetted a nem teljesített tárgyat, ott már nincs garantálva hogy ütközésmentes legyen. amíg a minta tantervvel haladsz, addig minden rendben van
2016. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Sok helyen kaptok magatok mellé felsőbbéveseket, akik segítenek az ilyesmikben. Egyébként sokminden a képzéstől függ, illetve attól is, hogy melyik egyetemre fogsz járni. Volt lakótársamnak az Óbudain az első féléves órarendjét összeállította az egyetem, és csak a második félévest kellett már neki, nálunk (ELTE tanárképzés) voltak emberek, akiktől ezeket meg lehetett kérdezgetni, és segítettek. Egyébként az "ütközésmentesség" nem garantált... főleg, ha olyan patchwork képzésben tanulsz, mint én..
2016. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az első félévben a TO felvette nekünk a tárgyakat.

Egyébként a mintatanterv sokat segít, azokat vedd fel elsősorban amit az ír. Utána pedig szépen kisakkozod mi, mikor, hova fér be. Általában több időpont közül választhatsz, így kiküszöbölhető az óraütközés.

2016. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ELTE-re mennék bölcsészetre :)

köszi kindenkinek a választ ment a zöld!

2016. júl. 19. 07:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor arra figyelj, hogy a BTK-n a BA diploma megszerzéséhez az alapszakról csak 120 kreditet kell teljesítened. Ez mellé választanod kell vagy egy specializációt, vagy egy szakirányt vagy egy minort (voltaképpen egy másik szak) amely 50 kreditet ér (azoknál is szintén így kell eljárni, mintatanterv alapján kell felvenned az órákat) és így ugye még mindig marad 10 kredited, amit pedig szabadon felhasználhatsz bármilyen tárgyra, ami megtetszik. Fontos tudnod, hogy létezik egy olyan, hogy kredittúllépés. Ez a 180 kredit 10 %-a, tehát ha végül 198 kredited lesz valamilyen oknál fogva, akkor még nem kell fizetned, azon felül viszont igen, kreditenként 1500-2000 forintot (nem tudom pontosan mennyit).
2016. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm erről már hallottam, azt meg tudnátok mondani hogy a maradék 10 kreditet honnan tudom megszerezni?

példák érdekelnek hogy mik lehetnek amik ilyen szabadon választhatóak.

2016. júl. 19. 09:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet sportolni is, nyelvet tanulni, stb. Azokat is a Neptunban látod, de tényleg bármi lehet karon belül.
2016. júl. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia én is btk-s vagyok csak másodéves leszek.

A tárgyfelvétel úgy van, hogy van egy előzetes jelentkezés (ez már elkezdődött májusban, de szeptemberig tart szóval nem kell aggódni), majd jön a rangsorolás, és végül a versenyjelentkezés. Aki bekerült a rangsorolásossal annak nem kell már versenyezni.

Egy szakon belül ütközés ritkán szokott elfordulni, inkább a mindenkinek kötelező tárgyakkal (filozófia, retorika, romanisztikán latin) vagy a minorral. Nem félévente kell 30 kredit, hanem első 3 félévben kell 36 és 2 félévente 27 minimum.

Ha ütik is egymást, akkor tudod azt csinálni, hogy következő félévben felveszed (retorikánál valószínű az lesz mert rengetegen jelentkeznek, én tavaly 100 hellyel maradtam le) persze ez csak akkor lehet ha nem épül rá semmi, vagy ha az egyik tantárgyra nem kötelező bejárni (vannak előadások ahol lista van tehát erre figyelni kell) akkor csak a másikra mész be.

A kreditek miatt ne aggódj, nem kell semmit számolgatni, a neptunban benne lesz.


Milyen szakra méss?z (lehet akkor többet is tudok segíteni )

2016. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!