Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Költségtérítéses levelezősként...

Költségtérítéses levelezősként van esélyem bármilyen ösztöndíjra, ha jó tanuló vagyok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Így látatlanban azt mondom, nincs esélyed.

Egyébként pedig erre való az adott egyetem szabályzata, ahol utána tudsz nézni.

2016. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Költségtérítősként amúgy se szoktak tanulmányi vagy szociális ösztöndíjat adni (hacsak nem versenyeredmény kapcsán, TDK eredményéért költségtérítésesen kaptam), de még az a pár lehetőség is ami van nappalisoknak szól.
2016. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
TDK-sként mi kellett neked hozzá? Elmeséled? És kb. ez mekkora összeget jelentett?
2016. júl. 18. 20:23
 4/4 anonim ***** válasza:

ITDK-n első háromban kell lenni hozzá, én második lettem és 22 ezer körül kaptam érte havonta a kövi szemeszterben


OTDK-n meg az első 5 vagy 8-ban kell lenni és arra adnak, ezt nem tudom, erre nem mentem már el


De mivel ez nem egységes (nem kötelező az egyetemnek adnia érte pénzt, inkább motiválnak vele TDK-ra mert nálunk kevesen jelentkeznek), ezért lehet hogy másik egyetemen erre se adnak, vagy kevesebbet, vagy csal az első kap... De talán mivel ez egy neves rendezvény az itt elért sikerekre adnak ösztöndíjt.


Amúgy amikre közben emlékszem hogy szoktak adni költségtérítősön, de a levelező rész nem biztos:

- HÖK tagok, szakképviselők

- akik az egyetemi újságot és youtube csatornát készítik kultúrális ösztöndíjként kapnak érte

- szakhoz kapcsolódó versenyek (pl. mérnökök építenek vmit versenyre, infósoknak programozóverseny stb) - de ha jó az eredmény meg rangos a verseny

- félévente lehet igényelni egy ösztöndíjat, amiben ha megadod milyen a tanulmányi eredményed, milyen kultúrális, közösségi munkát végeztél, milyen versenyen voltál, milyen sporteredményeid lettek akkor ezért is jár ösztöndíj mert hogy milyen multifunkciós vagy


Ezek azok amiért nálunk adnak pluszban a hivatalos ösztöndíjak mellett (pl. a szociális, rendkívüli ösztöndíj mindenhol van államis nappalisoknak). Talán a HÖk tisztség olyan még hogy azt mindenhol fizetik.

Ezekről az egyetem magam dönt hogy mire és mennyit fizet. Szóval könnyebb ha a saját egyetemed kideríted vannak-e kultúrális meg hasonló ösztöndíjak.

2016. júl. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!