Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha harmadjára vesz fel valaki...

Ha harmadjára vesz fel valaki egy vizsgát és nem sikerül mi történik az állami és költségtérítéses képzésen tanuló hallgatóval? Kicsapják?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 16:33
 1/6 anonim válasza:
100%

Nem tudom, mindenhol így van-e, de a pécsi közgázon igen. Három alkalommal lehetett flvenni egy tárgyat és minden felvételnél három alkalom volt vizsgázni. Tehát összesen kilenc. Én ktgtérítésesre jártam de szerintem ez mindegy, az államin is így van.

Amúgy ha kilencszer nem sikerült valami, akkor lehet, hogy tényleg fel kell adni.

Mire jársz?

Érdemes lenne az utolsó alkalommal olyan félévben felvenni, amikor a többi tárgy nem olyan vészes. Segíthet a különtanár is, az osztálytársaim nagy része járt, matekból legtöbben.

2010. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nálunk régebb így volt, hogy kicsapták az illetőt, ha harmadszor se sikerült egy tárgya, de most változtattak: a harmadszori tárgyfelvétel 5e ft kreditenként, a negyedszeri asszem 6e...
2010. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy 2 év "eltiltás" jár, ha valakinek nem sikerül harmadjára teljesíteni egy tárgyat.


A költségtérítésesbe sorolás ettől független, az évente teljesített kreditek alapján történik (ha valakinek nem sikerül 30-at összekaparnia, akkor átsorolják).

2010. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

és mi van akkor hha pl felveszek egy tárgyat 3szor, de nem jelentem meg a vizsgákon, vis nem vettem fel vizsgaként?

Én egy tárgyat most 2.szor veszek fel, de előző félévbe nem mentem el vizsgázni kül okok miatt, és ebben a félévben most megyek el először (árvíz közbejött, ház romokba, nem tudtam menni eddig).. akkor is ér ez a 3.szori tárgyfelvétel, és vizsgázás? H kicsapással jár? Nekem a tárgyam már CVn van, az aláírást megszereztem előző félévbe...

egyébként állítólag van vmi kérvény, h lehet 4. tárgyfelvételt kérni

2010. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Utolsónak: én úgy tudom, ha felvetted, mindegy, hogy elmész-e a vizsgára, az felvett tárgynak számít és ugyanúgy működik, mintha megbuktál volna. Azzal a különbséggel, hogy az indexbe nem kerül elégtelen. De az alkalom elveszett. Persze ha ilyen okaid voltak, szerintem írhatsz méltányossági kérelmet a dékánnak. Amúgy nagyon sajnálom, ami a házzal törént, nézem a tv-ben a híreket és elborzadok, hogy mennek tönkre életek és egy életen át kemény munkával megszerzett javak. Őszintén sajnálom!
2010. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon kedves vagy utolsó!

Az a baj sajnos h a dékán biztos elutasítana, nem épp "kedves" a sulink, míg máshol vizsgaidőszakot hosszabítottak meg stb, nekünk csak 1 héttel tolták ki, és pl a vizsgákra amikre feljelentkeztem, de nem jelentem meg, ott is elkérik az 1500 ftos díjat, és nem érdekli őket, h az árvíz miatt nem mentünk-e v másmiatt ... :(

2010. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!