Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alapképzés után mesterképzés?...

Alapképzés után mesterképzés? Hogyan is működik ez? ( Lent )

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy mi alapján döl el, hogy valaki felvételt nyer-e mesterképzésre ? Nem vagyok tisztában a kreditrendszerrel, mert még csak most jelentkeztem Bsc-re de érdekelne a dolog. Az egyetem ad krediteket ? Vagy valami vizsgát kell írni ? Ki állítja össze a vizsgát ? Ha egy olyan egyetemen tanulok, ahol csak Bsc van, akkor nem fog gondot okozni ha egy másik egyetem folytatnám az Msc-t ? A szakirányoknak mekkora szerepük van ? Villamosmernokire készülök egy vidéki egyetemen, ahol majd terveim szerint az automatizálási szakiranyt valasztanam, de később lehet, hogy tovább mennék Msc-n egy másik szakirnyra. Ez nem lehet ? Persze ez csak feltételezés. Elnézést, hogy tudatlan vagyok, tudom , előbb végezzem el az alapképzést , de azért szeretek tisztában lenni a dolgokkal.

2016. júl. 21. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A krediteket a targyakert kapod. Ha nem buktal meg belole, akkor jar a kredit. Ha megbuktal, akkor is meg kell csinalni, csak majd egy kesobbi felevben. De a krediteknek nincs jelentosseguk a mesterre valo jelentkezesnel, csak ha mas mesterre mesz nem arra ami az alaoszakodhoz tartozik. Ha szakiranyba mesz tovabb, azaz villamos mesterre, akkor senki nem fogja a kreditjeidet firtatni.

Mesterre a felvetelinel eleg valtozatos a dolog. Altalaban jar 45 pont a alaoszakos atlagodra (szorzod kilenccel) 45 az elbeszelgetesre, itt altalaban a szakdolgozatodat kell bemutatni, meg meg 10 pont a plusz dolgokra.

Mehetsz masik egyetemre is mesterre, de majd elotte erdeklodj az ottani kovetelmenyekrol. Villamosmernokin aszem nem szokott rendes targyi tudast mero vizsga, de ha lenne, akkor nyilvan azt a tudast varjak majd el, amit ott pk leadtak a sajat alapszakjukon. De ezekrol majd raersz tajekozodni ket ev mulva.

Az alaoszakos dolgokat meg ugyis elmondjak majd golyataborban, elso nap, beiratkozaskor etc. Vagy 50 fogok az egeszet meghallgatni meg a kov honapokban.

2016. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!